м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Грошова компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування

Відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

За бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Слід зазначити, середня вартість для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік»  установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2022 року у розмірі 1934,00 грн.

Для вирішення питання отримання грошової компенсації громадянам необхідно звертатися до департаменту (місто Суми, вул. Харківська, 35, каб. 135, робочі місця № 13, 14, телефони для запису на прийом: 788-888) за місцем проживання із заявою на отримання грошової компенсації:

  • віднесеним до категорії 1
  • довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 0/70-о, копією посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, копією паспорта.
  • одному із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює

–  довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

– копію посвідчення дитини з інвалідністю;

– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

– копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

– довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/854-2016-%D0%BF