м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування

Через введення в Україні воєнного стану тимчасово не можуть реалізовуватися права громадян, у тому числі з питань оздоровлення та санаторно-курортного лікування. У зв’язку з цим, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради не здійснюється забезпечення путівками пільгових категорій населення.

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни у сфері Міністерства соціальної політики України діє 4 санаторно-курортних заклади а саме:

  • «Перемога» м. Київ (захворювання серцево-судинної системи);
  • «Слава» м. Миргород (захворювання органів травлення та ендокринної системи);
  • «Салют» м. Одеса (захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи та органів дихання);
  • «Батьківщина» м. Трускавець (урологічні захворювання та захворювання органів травлення).

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів мають:

Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування позачергово щороку (із січня по грудень).

Учасники бойових дій забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування  забезпечуються путівками строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на рік.

Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками строком на 18-21 день позачергово щороку (із січня до грудня).

Учасники війни, члени сімей померлих (загиблих) ветеранів війни, забезпечуються путівками на санаторно-курортне забезпечуються путівками строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на два роки.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Мінпраці) забезпечуються особи, що супроводжують осіб з інвалідінстю 1 групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Путівки видаються особам, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядок черговості.

Для одержання путівки подається заява та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.

Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Законодавча база

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187  «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/187-2006-%D0%BF

Зразок заяви https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0163-18#n18

ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ ДЕЯКИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», а саме: колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особою з інвалідністю від загального захворювання та трудового каліцтва та з інших причин (далі – колишнім малолітнім в’язням), за місцем їх реєстрації один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Середня вартість для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2022 рік”, установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на 01.01.2022 року у розмірі 1934,00 гривень.

       Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у 2022 році становить 677,00 гривень.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку у 2022 році нараховується і виплачується у таких розмірах:

– особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 677,00 грн. (100 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки );

– особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 508,00 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);

Підставою для виплати грошової  компенсації є такі документи:

  • заява про виплату грошової компенсації;
  • посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії громадян, які мають право на відповідну виплату.

Законодавча база

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12

Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1584-14

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 «Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/785-2004-%D0%BF

Закон України «Про Державний бюджет» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2629-19

Зразок заяви https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0475-15?lang=en

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги

«ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМИ ПУТІВКАМИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ»