м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок та на транспортне обслуговування

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування (далі – компенсації) виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.

Компенсації призначаються:

– особам, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом – за розпорядженнями управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

– особам з інвалідністю будь-якої іншої категорії – за розпорядженнями структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які перебувають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні, у місцях позбавлення волі компенсації не виплачуються.

Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за 1 півріччя та у вересні за 2 півріччя поточного року з дня їх призначення.

Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам дітей з інвалідністю, що мають автомобілі та мотоколяски, – у розмірі 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування – у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

Компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок призначаються:

 1. Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем.
 2. Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти інвалідів, законних представників недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю.
 3. Особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які були забезпечені в установленому порядку мотоколясками.

Для оформлення компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок подаються:

 • заява;
 • технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім’я особи з інвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю;
 • копія посвідчення водія;
 • висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.

Компенсація на транспортне обслуговування призначається особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які:

 1. Перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілями.
 2. Перебувають на обліку для пільгового забезпечення автомобілями.
 3. Мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовилися від нього і бажають одержувати компенсацію. У цьому разі компенсація на транспортне обслуговування за бажанням зазначених осіб призначається на весь період інвалідності, установлений МСЕК (для дітей з інвалідністю – ЛКК).
 4. Мають право на безоплатне забезпечення автомобілем, але не одержали його в зв’язку з протипоказаннями до керування ним, або мають право на пільгове забезпечення автомобілем (за 7 % вартості), але не одержали його в зв’язку з відсутністю можливості передати члену сім’ї право на керування автомобілем.
 5. Мають право на забезпечення автомобілем (за 30 % вартості), але не одержали його в зв’язку з протипоказаннями до керування ним.

Для оформлення компенсації на транспортне обслуговування подаються:

 • заява;
 • висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.

Законодавча база:

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/875-12

Закон України «Про Державний бюджет» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2629-19

Постанова Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. N 228 « Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування https://zakon.rada.gov.ua/