м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця.

Муніципальна няня – будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

Компенсація виплачується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня відповідного року (з 01.01.2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7100 грн.). Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» не може перевищувати суму, сплачену заявником муніципальній няні.

На період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування визначено перелік категорій дітей, на яких поширюватиметься послуга, а саме:

  • діти з інвалідністю до 6 років
  • діти до 6 років, які потребують паліативної допомоги і яким не встановлено інвалідність (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років)
  • діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (не залежно від наявності тяжких хвороб)
  • діти до 6 років, у кого один з батьків (опікунів) є особою з інвалідністю    I чи II групи (раніше – це діти віком до 3 років)
  • діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти

Для заявників, що є внутрішньо переміщеними особами або які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти визначені особливі критерії для призначення компенсації. Вони повинні або працювати, або бути фізичними особами – підприємцями, або здійснювати перепідготовку чи підвищення кваліфікації, або перебувати на обліку в центрі зайнятості не більше як 6 місяців, або брати участь в громадських роботах, або брати участь у заходах для забезпечення оборони України.

Для отримання компенсації подаються документи:

  • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня». 
  • акт про надану послугу «муніципальна няня».

До заяви додаються копії:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • паспорта заявника послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
  • документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу районної у місті, сільської, селищної, міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
  • довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);
  • медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);
  • довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

2) заява про перерахування коштів для компенсації із зазначенням рахунка в установі банку;

3) копія договору між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

4) документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником послуги «муніципальна няня» (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція) за місяць, в якому подано заяву.

Заявнику, що має статус внутрішньо переміщеної особи або проживає  на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, необхідно додати:

  • документ з основного місця роботи на кожного з батьків, що підтверджує зайнятість;
  • довідки про сплату єдиного внеску (довідка за формою ОК-7) (для фізичних-осіб підприємців);
  • довідки про перебування на обліку в статусі безробітних в центрі зайнятості;
  • рішення виконавчого органу міської ради про припинення діяльності закладів дошкільної освіти.

Передбачено, що до заяви про призначення компенсації заявником може надаватися свідоцтво про народження, яке видане компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку не лише нотаріально, але і підписом особи, яка здійснила переклад, за умови наявності у такої особи свідоцтва (диплома) про кваліфікацію перекладача (копія якого додається також).

Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі, але не більш як до досягнення дитиною 3-х або 6-ти років.

Отримувач послуги «муніципальна няня» подає до 5 числа місяця, що настає за місяцем, в якому надано послугу документи, що підтверджують витрати на оплату вартості послуги «муніципальна няня», а також акт про надану послугу (документи можна подати в паперовій або електронній формі). У разі їх неподання в установлений строк, виплата компенсації послуги припиняється.

Заявник зобов’язаний протягом одного робочого дня проінформувати органи соціального захисту про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, які можуть вплинути на надання послуги «муніципальна няня».

Важливо! Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Послуга «Муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками – вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Компенсація послуги «муніципальна няня» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Одержання отримувачами послуги «муніципальна няня» інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня».

Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.