м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій

Через введення в Україні воєнного стану тимчасово не можуть реалізовуватися права громадян, у тому числі з питань оздоровлення та відпочинку дітей Сумської міської територіальної громади. У зв’язку з цим, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради не здійснюється направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення і відпочинок до позаміських закладів оздоровлення та відпочинку та до дитячих оздоровчих центрів.

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення дітей» заходи, спрямовані на зміцнення здоров’я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку, визначені одними з пріоритетних в діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Путівки, придбані за рахунок бюджетних коштів, надаються безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством, за визначеною Міністерством соціальної політики України квотою на оздоровлення дітей таких пільгових категорій.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради здійснюється організація направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення і відпочинок до дитячих оздоровчих центрів «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця), «Артек-Прикарпаття» (м. Трускавець), «Соколята» (м. Хирів, Львівська область), «Молода гвардія» (м. Одеса) за путівками, виділеними Міністерством соціальної політики України. В першу чергу на оздоровлення до дитячих центрів направляються:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;
 • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
 • діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
 • діти з інвалідністю;
 • діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
 • діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

З метою належної організації повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей рішенням Сумської міської ради від 24 листопада 2021 року № 2507-МР затверджена Програма оздоровлення та відпочинку дітей Сумської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Загальний обсяг видатків бюджету громади на оздоровлення та відпочинок дітей на 2022 рік складає 9 089,4 тис. гривень.

Для отримання путівки один з батьків (особа, яка їх замінює) в термін до 20 травня звертається до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» (м. Суми, вул. Горького, 21) та заповнює бланк заяви, до якої додає документи окремо для кожної пільгової категорії дітей. Діти пільгових категорій мають відповідати наступним критеріям:

– діти повинні мати не менше 6 місяців зареєстроване місце проживання в територіальних межах громади або взяті на облік як внутрішньо переміщені особи не пізніше 01 січня року, в якому буде надаватися безкоштовна путівка;

– інформація про батьків, через яких діти набувають права на соціальні гарантії, повинна бути внесена до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Сумській міській територіальній громаді або батьки повинні бути отримувачами відповідних соціальних гарантій;

– бути учнями закладів загальної середньої освіти;

– мати вік від 7 до 18 років;

– їм не надавалась пільгова путівка у поточному році за рахунок коштів обласного або державного бюджету.

У першочерговому порядку оздоровлюються:

 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
 • діти з інвалідністю;
 • діти, взяті на облік в управлінні «Служба у справах дітей» Сумської міської ради як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Окрім вказаних категорій безкоштовну путівку зможуть отримати для:

 • дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на території інших держав;
 • дітей, один із батьків яких є загиблим (померлим) захисником України;
 • дітей, один із батьків яких є захисником України;
 • дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки – діти, які обліковуються відповідно до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; діти, які перебувають на диспансерному обліку.