м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Оздоровлення та відпочинок в ДЦ “Артек” та “Молода гвардія”

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 241 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія» з 01.01.2019 повноваження по відбору дітей, яких направлятимуть на оздоровлення і відпочинок до дитячих центрів «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця) і «Молода гвардія» (м. Одеса), передано департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

Окрім безоплатних путівок для певних категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій або від нещасних випадків на виробництві, та інші) путівки може бути надано із частковою оплатою в розмірі від 20% до 50% вартості талановитим та обдарованим дітям або членам дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможцям олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад (розмір доплати залежить від рівня заходу: міжнародні, всеукраїнські, обласні чи міські). Крім того, з частковою оплатою в розмірі 20% вартості надаються путівки дітям учасників бойових дій, 30% – дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи.

Діти, які мають право на отримання безоплатної путівки або путівки з частковою оплатою у розмірі 20% чи 30% вартості, за відсутності відповідної путівки можуть за бажанням батьків (осіб, які їх замінюють) отримати путівку з більшою частковою оплатою вартості, яка є в наявності.

Дитина має право на забезпечення путівкою до зазначених дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка не надавалась їй у поточному році за рахунок коштів місцевих бюджетів. При цьому путівкою до одного й того самого дитячого центру дитина забезпечується один раз на два роки.

З метою отримання дитиною пільгової категорії відповідної путівки, її батькам або особам, що їх замінюють, необхідно заповнити бланк заяви в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» (м. Суми, вул. Горького, 21). При поданні заяви пред’являється паспорт особи, яка звертається, та документ, що підтверджує належність дитини до пільгової категорії.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради ці заяви опрацьовуються, складаються списки дітей, надаються відповідні пропозиції Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Протягом 2019 року до дитячого центру «Артек» направлено 75 дітей пільгових категорій, «Молода гвардія» – 64 дитини. Із загальної кількості направлених дітей 94 за безоплатними путівками, 45 – з частковою оплатою (20 дітей з 20% оплатою, 16 – 30%, 9 – 50%).