м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування для осіб з інвалідністю

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів:

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187  «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад» право мають особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідінстю з дитинства. Путівки видаються, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості терміном лікування 18 днів.

Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

  • І та ІІ груп – до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості
  • ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості

Особи, інвалідність яких пов’язана з нещасними випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань, забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування в порядку черговості.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Мінсоцполітики) забезпечуються особи, що супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Для одержання путівки подається заява та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.

Для одержання путівки громадяни повинні перебувати на обліку в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради. Внутрішньо переміщені особи надають довідку про взяття на облік у територіальних межах Сумської міської тергромади.

Зразок заяви: https://dszn.smr.gov.ua/wp-content/uploads/2020/03/Zrazok-zayavi-na-zabezpechennya-sanatorno-kurortnim-likuvannyam-osobi-z-invalidinstyu-veterani-vijni-CHAES.pdf

 

Право на виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким  категоріям осіб з інвалідністю:

Регламентується Порядком виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 р. №150.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:

  • заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації
  • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням
  • документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування)
  • посвідчення особи з інвалідністю, що підтверджує її належність до категорії громадян

Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування  виплачується в таких розмірах:

  • особам з інвалідністю І-ІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 50 відсотків середньої вартості путівки

Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  встановленого законом на 1 січня відповідного року.

Враховуючи, що прожитковий мінімум для даної категорії осіб відповідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлено 1934,00 гривень, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації складає 677 гривень. 

Компенсація за путівку виплачується особі з інвалідністю, якщо вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки.

Компенсація за самостійне лікування виплачується один раз на три календарних роки, якщо особа з інвалідністю не одержувала безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу, за умови її перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на три календарних роки.

Зразок заяви: https://dszn.smr.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/Blank-zayavi-dlya-priznachennya-usih-vidiv-dopomog.pdf

 

Оплата проїзду до санаторно-курортного закладу та назад супроводжуючим особам осіб із наслідками захворювання хребта та спинного мозку:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад» особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II групи до санаторіїв (відділень) спінального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовують вартість квитка у плацкартному вагоні.

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА: Санаторно-курортне лікування