м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”

Для отримання винагороди жінка, або уповноважена нею особа, подає структурним підрозділам з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації жінки, якій присвоєно почесне звання такі документи:

  • заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати;
  • копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації.

Уповноважена особа подає також нотаріально засвідчений документ, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.

Сума винагороди обчислюється відповідно до Указу Президента України від 25 грудня 2007 р. № 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»  у десятикратному розмірі  прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання (на 01.01.2022 – 24 810,00 гривень). 

У разі коли жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», не отримала винагороди протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді і отримати винагороду виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.