м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальні послуги

Процес надання соціальних послуг організаціями державної (комунальної) та недержавної форми власності регламентується  Законом України «Про соціальні послуги».

Відповідно до Закону соціальні послуги надаються особам, які належать до вразливих груп населення, а також перебувають у складних життєвих обставинах, за результатами оцінювання індивідуальних потреб особи.

Законом визначено, що кожна соціальна послуга має свій державний стандарт, який затверджується Міністерством соціальної політики.

Перелік затверджених державних стандартів базових соціальних послуг:

Соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництво інтересів, сурдоперекладу, тифлосурдоперекладу, а також соціальні послуги, що надають екстрено, надаються за рахунок бюджетних коштів.

Водночас іншим категоріям осіб соціальні послуги надаються з установленням диференційованої плати, якщо їх дохід – у межах від двох до чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. Повною сплата за соціальні послуги є для тих категорій осіб, дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми.

Визначення потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менше одного разу на три роки шляхом збирання, узагальнення та аналізу інформації, у тому числі з урахуванням статі, віку та місця проживання.

Оцінювання потреб особи у соціальних послугах здійснюють фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник. У разі необхідності до оцінювання залучаються медичні, педагогічні працівники, психологи, реабілітологи та ерготерапевти.