м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Альтернативна служба

Статтею 35 Конституції України, Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу» та постановою Кабінету Міністрів України, якою визначено Порядок застосування цього Закону, передбачено право на альтернативну службу для осіб, релігійні переконання яких не допускають користування зброєю, що унеможливлює виконання ними військового обов’язку.

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Для забезпечення реалізації цього права в місті Суми діє комісія у справах альтернативної (невійськової) служби.

В 2021 році проведено 12 засідань цієї комісії, на яких розглянуто питання проходження такої служби 13 особами. На 01.01.2022 її проходили 15 осіб в КНП «Центральна міська клінічна лікарня», КП «Міськводоканал», КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона», КП «Сумитеплоенергоцентраль», КП «Паркінг», КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Генерал-лейтенанта А. Морозова, КП «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради, та КУ Сумської обласної ради – Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю. Серед рішень, що приймались комісією: направлення на альтернативну службу та визначення конкретних місць її проходження, перенесення розгляду питання до завершення відстрочки або відмова в направленні в зв’язку з непридатністю для проходження строкової військової служби за станом здоров’я.

Строк альтернативної (невійськової) служби у півтора рази перевищує строк військової служби і становить 27 місяців або 18 місяців для осіб з вищою освітою.

Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу особисто звернутися до міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 35, каб. 211, тел. 787-146 з відповідною заявою, яка приймається при пред’явленні паспорту. До заяви додаються документи, що підтверджують істинність релігійних переконань: довідка про склад сім’ї, копія документу про освіту, довідка з місця роботи або навчання (в разі якщо особа навчається або працює); інші документи в разі потреби.