м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Одноразова допомога на дитину “пакунок малюка”

Разова натуральна допомога на дитину «пакунок малюка» 

 «Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася живонароджена дитина, в разі відсутності обох батьків – родичам, які в установленому порядку забирають дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, усиновлювачам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини, іноземцям та особам без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особам, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину.

Розмір грошової компенсації вартості разової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років (з 01.01.2021 – 5763,00 грн.), установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

У разі неотримання «пакунка малюка» протягом 30 днів із дня народження дитини з незалежних від батьків обставин, вони мають право отримати грошову компенсацію вартості «пакунку малюка».

Виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» проводиться:

  • на дітей, які народилися в 2020 році до 23 жовтня включно, після надання в повному обсязі разової натуральної допомоги «пакунок малюка», придбаної за рахунок субвенції з державного бюджету;
  • на дітей, які народилися в період з 24 жовтня 2020 року до 1 липня 2021 року, – в разі неотримання разової натуральної допомоги «пакунок малюка» з незалежних від отримувача причин;
  • на дітей, народжених починаючи з 1 липня 2021року, виплата здійснюється за бажанням отримувача замість разової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Важливо! Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини!

Для отримання коштів насамперед необхідно звернутися до відділення АТ «КБ «ПриватБанк» та відкрити соціальний рахунок, який буде використовуватися виключно для придбання дитячого одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль.

Зазначена допомога буде призначатися мешканцям територіальної громади після звернення до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради з заявою та необхідними документами, а саме:

  • заява за формою;
  • копія паспорту;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія ідентифікаційного номера отримувача допомоги;
  • довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунку малюка».