м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування

Через введення в Україні воєнного стану тимчасово не можуть реалізовуватися права громадян, у тому числі з питань оздоровлення та санаторно-курортного лікування. У зв’язку з цим, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради не здійснюється забезпечення путівками пільгових категорій населення.

З 2017 року при забезпеченні осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи санаторно-курортними путівками передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань. Існуюча до цього часу система закупівлі санаторно-курортних послуг змінена на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа, яка постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – департамент соціального захисту населення Сумської міської ради – санаторій). При цьому постраждала особа має право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

– громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

– для громадян, віднесених до категорії 1 – 18 днів;

– для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 35 днів;

– для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування щороку визначається Міністерством соціальної політики України.

Для взяття на облік з питання забезпечення санаторно-курортним лікуванням особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копії паспорту, пільгового посвідчення та вкладки до департаменту (місто Суми, вул. Харківська, 35, каб. 135, робочі місця № 13, 14, телефони для запису на прийом: 788-888).

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/854-2016-%D0%BF

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги

«ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК  ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ»