м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Запобігання торгівлі людьми

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Тому дуже важливим завданням сьогодення є підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему, заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В Сумській міській територіальній громаді проводяться інформаційно-просвітницькі заходи із запобігання торгівлі людьми шляхом проведення тренінгів, семінарів, лекторіїв та практичних занять спільно з представниками поліції, закладів освіти, культури, охорони здоров’я та громадських організацій. Під час заходів розповсюджується друкована продукція, переглядаються відеоматеріали з цієї тематики.

у 2021 році до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми за рахунок коштів міського бюджету було виготовлено та розміщено в центрі міста 3 сіті-лайти із соціальною рекламою з з питань запобігання торгівлі людьми.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми 16 жовтня 2021 року проведено Вуличну акцію«Walk for Freedom» («Хода за свободу»), яка проходила за маршрутом з площі Незалежності по вул. Харківська (до ресторану «Glamour»), до неї долучились працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в місті Суми, молодь міста, особи, які перебувають у групі ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, та небайдужі громадяни аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – білого рабства.

Приверненню уваги до проблеми торгівлі людьми й боротьби з сучасним рабством сприяли інформаційні акції, які проводились в Сумському міському центрі зайнятості та Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Друкована продукція з відповідної тематики була розповсюджена у міському громадському транспорті. Також мешканці Сумської міської територіальної громади долучились до участі в:

– онлайн квесті з безпечного працевлаштування, створеного за підтримки Міжнародної організації з міграції та за фінансуванням Уряду Японії за посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/start аби впевнитися у власній обізнаності щодо ризиків та шляхів потрапляння в рабство, його видів та проявів;

–  челенджі «Рабство заборонено – але Торгівля людьми існує» на офіційній сторінці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету в соціальній мережі  Facebook (https://www.facebook.com/ppstsumdu/) написавши власні роздуми з проблеми торгівлі людьми, історії потрапляння в рабство.

В 2021 році двом особам встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми та виплачено одноразову матеріальну допомогу в загальній сумі 13,6 тис. гривень.

Якщо за кордоном Ви потрапили у складну ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.