м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Запобігання торгівлі людьми

 У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Тому дуже важливим завданням сьогодення є підвищення поінформованості громадськості про цю глобальну проблему, заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В місті Суми проводяться інформаційно-просвітницькі заходи із запобігання торгівлі людьми шляхом проведення тренінгів, семінарів, лекторіїв та практичних занять спільно з представниками поліції, закладів освіти, культури, охорони здоров’я та громадських організацій. Під час заходів розповсюджується друкована продукція, переглядаються відеоматеріали з цієї тематики.

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня ТОВ «Телерадіокомпанія «Відікон» транслювались відеоролики з питань запобігання торгівлі людьми, за рахунок коштів міського бюджету було виготовлено та розміщено з 23 по 31 липня в центрі міста 3 сіті-лайти із соціальною рекламою з відповідної тематики.

З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми 18 жовтня 2019 року  проведено Вуличну акцію «Walk for Freedom» («Хода за свободу»), яка за маршрутом з площі Незалежності до ТЦ «Мануфактура», до неї долучились працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, суб’єкти взаємодії, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в місті Суми, молодь міста, особи, які перебувають у групі ризику потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, та небайдужі громадяни аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – білого рабства.

 

Приверненню уваги до проблеми торгівлі людьми й боротьби з сучасним рабством сприяли інформаційні акції, які проводились в Сумському міському центрі зайнятості та Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Кращі твори учнів старших класів загальноосвітніх шкіл міста з тематики протидії торгівлі людьми, розуміння ними проблеми існування сучасного рабства було розміщено в експозиції Сумської центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка. Друкована продукція з відповідної тематики була розповсюджена у міському громадському транспорті.

В 2019 році надано одноразову матеріальну допомогу 4 особамякі постраждали від торгівлі людьми, в загальній сумі 22,0 тис. грн.

Якщо за кордоном Ви потрапили у складну ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.