м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування

Через введення в Україні воєнного стану тимчасово не можуть реалізовуватися права громадян, у тому числі з питань оздоровлення та санаторно-курортного лікування. У зв’язку з цим, департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради не здійснюється забезпечення путівками пільгових категорій населення.

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів мають:

– учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

– особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 21 день;

– особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи  (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них: I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;

– постраждалі учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;

– учасники війни – не частіше ніж один раз на 2 роки строком на 21 день;

– особи, яким встановлено статус відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону, – не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день.

Путівки видаються відповідно до медичних рекомендацій із урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для взяття на облік особа чи її законний представник подають заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о (http://surl.li/sdxt), копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни – також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо особа з інвалідністю I групи здатна обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

Громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію й двічі в зворотному напрямку) в транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. В разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка в плацкартному вагоні.

  • Закон України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3551-12
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 №200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/200-2015-п
  • Зразок заяви https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/79/f493655n33.doc

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА адміністративної послуги

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМИ ПУТІВКАМИ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ ТА ЯКИМ ВСТАНОВЛЕНО СТАТУС УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ АБО ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ