м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальний захист: підсумки роботи за тиждень

Забезпечення роботи із усунення наслідків збройної агресії росії проти України

Опрацьовано результати надання гуманітарними організаціями та благодійними фондами грошової допомоги домогосподарствам, які зазнали пошкоджень внаслідок надзвичайної ситуації, яка сталась 13 квітня в районі вул. Петропавлівська: за інформаціями благодійників 273 домогосподарства, членами яких є особи, що зазнали поранення, та помешкання яких зазнали пошкоджень, в мешкає 592 особи, були зареєстровані організаціями для отримання матеріальної допомоги у розмірі 10 800 гривень на кожного члена домогосподарства. Виплата грошової допомоги триває.

Оформлені документи та підготовлені розпорядження для виплати за кошти бюджету громади одноразової допомоги членам сімей загиблих 13.04.2025 внаслідок ракетного удару: сім’ям 8 загиблих перерахована допомога в розмірі по 250 тис. гривень, в опрацюванні документи по 5 загиблим; 10 домогосподарствам, житло яких було пошкоджено внаслідок збройної агресії рф, виплачена одноразова матеріальна допомога на 600 тис. гривень.

Організація надання послуг соціального характеру

Протягом звітного періоду Департаментом надано 4 644 послуги соціального характеру щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги (з початку року 81 тисячу послуг), з них: прийнято 2 727 мешканців, з них на віддалених робочих місцях – 252.

Здійснюється прийом окремих категорій мешканців громади для підтвердження їх права надалі отримувати додаткові соціальні гарантії, визначені програмами соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка ветеранської спільноти». Зокрема, це отримувачі щомісячних допомог, яких на сьогодні майже 2 тисячі осіб. Вже надали документи 1 111 осіб, в тому числі протягом звітного періоду – 174.

Оформлено 9 договорів з реабілітаційними установами про проходження реабілітації дітьми з інвалідністю та направлено на реабілітацію трьох дітей, документи ж надали вже батьки 127 дітей

Здійснено комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб 20 осіб, які потребують надання соціальних послуг, для подальшого розрахунку права громадянина, який надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на виплату відповідної компенсації.

На контролі питання створення Центру життєстійкості. Комплексною послугою з формування життєстійкості, яку надає громадська організація «Мереживо», протягом звітного періоду охоплено 107 мешканців громади.

34 потребуючих особи з інвалідністю надали документи на забезпечення їх 136 технічним та іншими засобами реабілітації. Допоміжними засобами реабілітації забезпечені особи, які звернулися до 31.03.2025.

Питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

Оформлено документи по 567 ВПО, з них 289 осіб надали документи для отримання допомоги на проживання. Протягом звітного періоду працівниками Департаменту здійснено визначення та оцінка потреб 325 внутрішньо переміщених осіб. Із загальної кількості взятих на облік ВПО 90% із прикордонних громад Сумського району (247 осіб). Всього на обліку 33 236 переселенців, з них 19 360 – мешканці прикордонних громад Сумського району. Кількість переселенців, які стали на облік по нашій громаді, збільшилась на 200 осіб в порівняні з минулим звітним періодом.

Працівники департаменту щодня здійснювали прийом евакуйованого населення в рамках заходів з евакуації, які проводяться Сумською районною військовою адміністрацією: зареєстровано 158 евакуйованих, які залишилися проживати на території громади. Прийнято документи для оформлення допомоги на проживання як внутрішньо переміщеним особам від 118 евакуйованих. Зазначаємо, що 84% від всіх евакуйованих — це мешканці Краснопільської та Миропільської громад.

Проведена оцінка їх потреб, вжито заходів по їх задоволенню, зокрема, це стосується забезпечення гуманітарною допомогою, тимчасовим безоплатним розміщенням, наданням соціальних послуг.

Соціальний захист військовослужбовців та сімей загиблих ветеранів війни

На сьогодні в громаді проживає 1 230 членів сімей 619 загиблих Захисників України, в тому числі з початку повномасштабного вторгнення рф взято на облік 1 116 членів сімей 559 загиблих.

Відповідний статус та пільгові посвідчення мають 1 144 члени сімей 536 загиблих, або 93% від загальної кількості потребуючих. Протягом звітного періоду надавалася допомога у зборі необхідних документів та встановлено статус 5 членам сімей загиблого Захисника України. Потребують вирішення встановлення статусу 86 членів сімей 83 загиблих Захисників України.

У Пунктах соціальної та правової підтримки родин військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, які розгорнуті та діють в Департаменті та Центрі УБД, прийнято 6 членів сімей загиблих Захисників України, які надали заяви для отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Протягом звітного періоду проведено виплату даної допомоги 155 членам сімей загиблих, перераховано кошти допомоги для встановлення намогильних споруд на могилах 42 загиблих Захисників України.

На виконання Обласної комплексної програми захисту та підтримки ветеранів та членів їх сімей на 2024-2027, у 2025 році Департаменту делеговано прийом документів на матеріальні допомоги від членів сімей загиблих Захисників / Захисниць України та військовослужбовців, які отримали поранення. Дані допомоги будуть виплачуватися Управлінням з питань ветеранської політики Сумської ОДА за рахунок коштів обласного бюджету, а оформлення всіх документів мають здійснювати працівники Департаменту. Вже оформлено 122 пакети документів (протягом звітного періоду — 13).

У Пунктах соціальної та правової підтримки родин військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації, які розгорнуті та діють в Департаменті та Центрі УБД, прийнято 14 військовослужбовців та 6 членів сімей (з початку року прийнято 603 осіб).

Визначено потреби двох демобілізованих військовослужбовців, які вперше звернулися до Департаменту та Центру УБД з різних питань, яким сприяли в оформленні документів на отримання різних видів державної та місцевих гарантій, соціальних послуг та гуманітарної допомоги.

5 Захисників України звернулися з питання оформлення допомоги у зв’язку із отриманням контузії чи поранення під час виконання бойових завдань (з початку року — 145).

Попередження домашнього насильства

Опрацьовано випадки домашнього насильства відносно 14 осіб, з них щодо 4 осіб насильство відбувається вже неодноразово. З початку року зафіксовано домашнє насильство відносно 256 осіб, з них щодо 32 осіб насильство відбувається неодноразово.

Відповідними суб’єктами, які згідно із повноваженнями здійснюють заходи щодо запобігання домашньому насильству, з усіма постраждалими опрацьовано та визначено їх потреби, інформація про випадки насильства спрямовується до мобільної бригади, яка діє при Сумському міському центрі соціальних служб: здійснено 12 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Забезпечення фінансування допомог, компенсацій та додаткових соціальних гарантій

Коштом бюджету громади:

  • забезпечено виплату допомог, передбачених програмами соціального спрямування, на 11,7 млн. гривень. Зокрема виплачені одноразові допомоги 6 дітям, хворим на онкологічні та онкогематологічні захворювання, 26 Почесним донорам України, ), а також до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф 32 «чорнобильцям» з 1 групою інвалідності.

За кошти державного бюджету:

  • профінансовано 6 закладів вищої та фахової передвищої освіти для забезпечення проведення виплати соціальної стипендії 884 студентам за квітень на 1,9 млн. гривень.

За рахунок коштів обласного бюджету:

  • профінансовано 64,9 тис. гривень для пільгового медичного забезпечення «чорнобильців», в тому числі 11 осіб отримали лікарські засоби по 40 рецептам (54,6 тис. гривень) та 3 особам надано послуги з безоплатного позачергового зубопротезуванням (10,3 тис. гривень)
  • забезпечено виплату усіх видів державної соціальної допомоги по додатковим відомостям за квітень (123 одержувачів на 1,5 млн. гривень); 

Загалом за звітний період із бюджетів усіх рівнів перераховано коштів соціальних гарантій жителям громади та підприємствам на 36,4 млн. гривень.

Соціальне обслуговування та здійснення соціальної роботи

До надавачів соціальних послуг було направлено 2 682 мешканця громади потребували 4 380 заходів соціальних послуг та соціального супроводу, які в повному обсязі задоволені. 

Терцентром «Берегиня» надано 3189 соціальних послуги 2041 громадянам, з них вдома обслуговується 751 одиноких особи.

 «Мобільною соціальною службою» здійснено виїзд, під час якого надано послуги трьом потребуючим особам похилого віку (послуги доставки продуктів харчування та ліків, генеральне прибирання житла, приготування їжі, забезпечення речами). З початку року служба здійснила 16 виїздів, надала 244 послуги 80 пенсіонерам. 400 одиноких громадян безоплатно отримали хліб та батон.

У «Соціальному просторі» надавалися побутові послуги 64 мешканців громади, в тому числі 6 переселенцям (з початку роботи простору охоплено 5 306 громадянина, у тому числі 1 887 внутрішньо переміщених осіб). За сприяння громадської організації Project HOPE Ukraine проведено заняття з арт-терапії і оздоровчої фізкультури із 118 постраждалими від збройної агресії рф.

Організована робота по впровадженню в громаді послуги підтриманого проживання. Плануємо запровадити дану послуг на базі терцентру «Берегиня». Послуга має комплекс заходів, направлених на навчання, розвиток та підтримку навичок самостійного проживання, веденні домашнього господарства, тощо, у осіб з обмеженими можливостями як в інтелектуальному, так і фізичному здоров’ї. Встановлено потребу в отриманні такої послуги у 15 осіб, в тому числі з можливістю надання послуги в домашніх умовах по 5 особам. Наразі, започатковано роботу щодо підготовки до самостійного життя з 5 особами з інвалідністю з легкою розумовою відсталістю як за місцем їх проживання, так у відділеннях денного перебування із подальшим супроводом в громаді.

У Будинку нічного перебування 28 бездомних осіб щодня користувалися послугою ночівлі, 6 осіб — перебували у пункті обігріву в нічний час. На даний час на обліку перебуває 85 бездомних осіб, в тому числі протягом звітного періоду 6 осіб звернулися за послугами до установи вперше в поточному році.

Здійснено спільний з поліцією вихід соціального патруля, під час якого під час якого бездомних осіб не виявлено.

Центром УБД надано 611 послуг із соціальної адаптації та медичні послуги по 328 зверненням Захисників / Захисниць України та членів їх сімей. Фахівцями із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надано консультативну допомогу та супровід 42 ветерани та 118 членам сім’ї. Психологами установи надано ветеранам 15 індивідуальних послуг із психологічної підтримки, із 8 – проведено груповий тренінг. Фахівцями із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надано консультативну допомогу та супровід 6 учасникам бойових дій та 18 членам сім’ї. Всього на обліку в Центрі перебуває 5 540 ветеранів та членів їх родин, з початку року надано 10 660 соціальних та медичних послуг.

Сумським міським центром соціальних служб забезпечено проведення соціальної роботи з мешканцями громади, які опинилися в складних життєвих обставинах: надано послуги 110 сім’ям, проведено оцінку потреб 109 дітей для подальшого оформлення документів щодо встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Центром матері та дитини надано соціальні послуги 19 особам (з початку року 228 послуг), з них 6 жінкам в телефонному режимі (екстрено). Послуги притулку отримують 4 жінки з 9 дітьми.

Організація роботи консультативно-дорадчих органів

Підготовлені документи та забезпечено проведення засідань:

  • комісії із встановлення факту здійснення військовозобов’язаною особою догляду, під час якого військовозобов’язаному відмовлено в розгляді документів як таких, що не відповідають вимогам відповідного порядку.