м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підсумки і цифри минулого тижня: у фокусі уваги – субсидії

Протягом минулого тижня департаментом надано 2 495 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 1 483 консультації з усіх питань соціального спрямування.

Звертаємо увагу на те, що з 1 травня набули чинності зміни в порядку надання житлової субсидії, якими передбачено:

  • з 1 травня право на субсидію буде визначено з травня тільки після надання нової заяви та декларації. При цьому заяви можна подавати по 30 вересня 2021 й право на субсидію буде визначено з початку неопалювального сезону (з травня);
  • житлова субсидія буде надаватися громадянам виключно в грошовій готівковій формі (до цього існувала й безготівкова форма надання субсидії);
  • до середньомісячного сукупного доходу відтепер також будуть враховуватися доходи, отримані від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо;
  • змінено підхід до майнового стану родини (враховуватимуться депозити, що перевищують 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (56 750 грн.), наявність двох житлових приміщень у одного з членів родини, наявність двох автомобілів, з дати випуску яких не минуло 15 років або одного – менше 5 років, здійснення різних витрат, оплати робіт, купівлі іноземної валюти на суму понад 50 тис. грн. тощо);
  • рішення про призначення субсидій у виняткових ситуаціях, які раніше погоджувалися комісією, визначатимуться на загальних підставах за умов надання додаткових документів та/або на підставі актів обстежень (орендарям, внутрішньо переміщеним особам, на понаднормову площу, на фактично проживаючих осіб, на окремо розділені особові рахунки, при відсутності доходів або якщо доходи менші мінімальних);
  • за наявності транспортних засобів, житла, депозитів, витрат, перебування за кордоном понад 60 днів (крім навчання, відрядження, лікування та догляду за дитиною до 3 років) – в призначенні субсидії буде відмовлено.

Бланки заяв та декларацій у зв’язку зі змінами в законодавстві мають бути змінені та затверджені відповідним наказом Мінсоцполітики. На сьогодні такий наказ ще не прийнятий.

Департаментом вже розпочато попередній запис громадян на прийом до спеціалістів. В першу чергу, в телефонному режимі повідомляється про необхідність подання нової заяви та декларації для визначення права на призначення житлової субсидії з травня 2021 року й проводиться запис на зручний для них час сім’ї пенсіонерів (11 245) та сім’ї з дітьми (2 390).

Проведено нарахування житлової субсидії (27 871 домогосподарству) та пільг (11 335 особам) за квітень на загальну суму 36,6 млн. гривень, із них субсидіїна 27,7 млн. гривень, пільги –на 8,9 млн. гривень.

Також 5 415 одержувачам субсидії – абонентам Дирекції «Котельня Північного промвузла» нараховано субсидії на послуги з постачання гарячої води відповідно до вартості послуги по ТОВ «Сумитеплоенерго» – 91,37 грн/куб. м, що є меншою від тієї, яку сплачували абоненти Дирекції 98,36 грн./куб. м.

Отже, за квітень 2021 року отримають субсидію готівкою 4 867 представників домогосподарств через відділення АТ «Укрпошта» (4,6 млн. гривень), 20 877 домогосподарств грошовим переказом через банківські установи (20,6 млн. гривень). Пільги ж готівкою отримають 4 303 пільговики на суму 4 млн. гривень.

У безготівковій формі субсидія буде перерахована 2 127 домогосподарствам (2,5 млн. гривень), пільги – 7 032 громадянам (4,9 млн. гривень).

У повному обсязі забезпечено виплату всіх видів державної соціальної допомоги за травень поточного року 13 932 мешканцям громади на 23,7 млн. гривень.

За рахунок коштів територіальної громади надавачам послуг та ОСББ проведено відшкодування витрат за березень 2021 року за надані пільги на оплату ЖКП окремим громадянам, пільги яким встановлені рішенням Сумської міської ради, на загальну суму 267,9 тис. гривень.

З нагоди Дня Перемоги представники департаменту привітали 38 ветеранів війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, за місцем їх проживання та вручили цінні подарунки від міської влади.

На виконання програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя», додатково до виплат за рахунок коштів державного бюджету, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено виплату допомоги 38 учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, по 1 000 гривень кожному.

Напередодні Дня матері представники департаменту привітали 35 матерів загиблих (померлих) захисників України, 3 матерів загиблих воїнів-інтернаціоналістів та 3 матерів-героїнь, вручили їм цінні подарунки.