м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

За яких умов призначається надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років

Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» передбачено надання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю віком до 18 років. Також до державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю призначається надбавка на догляд.

       Право на призначення надбавки на догляд мають:

      ♦ особи, які не працюють, не навчаються в закладах професійної освіти, не проходять військову службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;

      ♦ особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати незалежно від того, за якою дитиною вона перебуває у відпустці, якщо дитина з інвалідністю віком до 18 років потребує домашнього догляду, і фактично здійснюють догляд за нею;

      ♦ одинокі матері, незалежно від факту роботи, навчання, служби;

      У разі перебування дитини з інвалідністю віком до 18 років на повному державному утриманні надбавка на догляд не призначається.

      Для призначення державної соціальної допомоги заявником, подаються такі документи:

  • заява;
  • копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років;
  • довідка з місця навчання із зазначенням перебування (неперебування) на повному державному утриманні;
  • довідка про потребу дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді за формою, затвердженою МОЗ (далі – довідка про потребу дитини (дитини з інвалідністю) в домашньому догляді), та копія наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки або витяг із них.

Надбавка на догляд призначається в таких розмірах:

    ▲ на дитину з інвалідністю віком до 6 років, віднесену до підгрупи А, – з 1 січня 2021 року – 150% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

    ▲ на дитину з інвалідністю віком до 6 років – 50% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

    ▲ з інвалідністю віком від 6 до 18 років, віднесену до підгрупи А, – з 1 січня 2021 року – 150%;

    ▲ з інвалідністю віком від 6 до 18 років – 50% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Довідково

Прожитковий мінімум з 01.07.2021:

– на дітей віком до 6 років – 2013,00 грн.;

– на дітей віком від 6 до 18 років – 2510,00 грн.

Надбавка на догляд за дитиною призначається на строк призначення державної соціальної допомоги.

Додатково повідомляємо, що в період дії карантину заяву та документи можна надіслати поштовим відправленням за адресою: вул. Харківська, 35, м. Суми, 40035 або залишити в скриньці на вході до адмінбудівлі департаменту соціального захисту населення (вул. Харківська, 35).

Також можна звернутись за призначенням допомоги до управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»: вул. Горького, 21.

         Більш детальну інформацію щодо порядку оформлення допомоги можна переглянути на сторінці офіційного веб-сайту департаменту за посиланням (https://dszn.smr.gov.ua/sotsialna-dopomoga/) та за телефонами: 788-888 (багатоканальний), 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.