м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальна допомога

Соціальний захист населення

Соціальний захист населення – невід’ємна складова політики держави, відповідальної за добробут, розвиток і безпеку своїх громадян. Це той чинник, від ефективності якого залежить цивілізаційний розвиток будь-якого суспільства. З’ясування сутності соціального захисту, його місця в політиці соціальної держави набуває особливої актуальності у складних умовах сьогодення, адже соціальний захист – це засіб збереження стабільності та злагоди в суспільстві.

Призначення всіх видів соціальних допомог, компенсацій та житлових субсидій – делеговані державою повноваження для реалізації їх на місцях. І тому департамент соціального захисту населення Сумської міської ради прикладає максимум зусиль для забезпечення містян своєчасною підтримкою з боку держави.
Департаментом вживаються всі можливі заходи щодо забезпечення як прийому всіх бажаючих по оформленню соціальних допомог та житлових субсидій, так і по своєчасному їх призначенню, оскільки надійний соціальний захист населення є основним напрямком діяльності департаменту.

Що таке державна соціальна допомога?

Державна соціальна допомога – це грошова одноразова або періодична соціальна виплата, що не залежить від попередньої трудової діяльності і надається у випадках та на умовах, передбачених чинним законодавством, з метою підтримки малозабезпечених осіб, а також компенсації додаткових витрат, які були понесені ними при настанні соціального ризику, за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів.

Які є види державної соціальної допомоги?

Куди звертатись з питань надання державної соціальної допомоги ?

В департамент соціального захисту населення Сумської міської ради.

Для зручності громадян за попереднім записом здійснюється прийом документів з питань оформлення усіх видів державної соціальної допомоги, в т.ч. призначення житлових субсидій, згідно з Єдиною технологією прийому громадян з понеділка по четвер з 8:00 до 18:00, в п’ятницю з 8:00 до 17:00 без перерви на обід у громадській приймальні департаменту за адресою: вул. Харківська, буд. 35, каб. № 135 (т. 63-54-97, 60-45-06).

Також прийом здійснюється щосуботи з 8:00 до 13:00 в громадській приймальні департаменту (т. 60-46-04).

Крім того, здійснюється прийом на 3 віддалених робочих місцях за місцем проживання громадян:

вул. Охтирська, буд. 11 (т. 79-31-62);

вул. Інтернаціоналістів, буд. 21 (т. 60-44-21);

вул. Романа Атаманюка, буд. 49 А (т. 79-31-52).

Додатково для зручності громадян організовано два додаткових робочих місця з питань призначення житлових субсидій, а саме:
– в приміщенні ТОВ « Міський єдиний інформаційно-розрахунковий центр (вул. Небесної Сотні, буд. 7) (МЄІРЦ);
– в управлінні «Центр надання адміністративних послуг» в м. Суми (вул. Горького, буд. 21) (ЦНАП).