м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Нагадуємо умови оформлення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Непрацюючі громадяни, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсію в зв’язку з відсутністю необхідного страхового стажу, мають право оформити тимчасову державну соціальну допомогу в період із 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року за умови наявності не менше 15 років страхового стажу.

Тимчасова допомога призначається з дня звернення за її призначенням, у разі подання заяви з усіма необхідними документами. Перерахунок проводиться кожні 6 місяців із урахуванням змін майнового стану заявника.

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців (з 1 липня 2020 року максимальний розмір складає 1712 гривень).

Для оформлення тимчасової допомоги потрібно подати до департаменту соціального захисту населення наступні документи:

– заяву;

– документ, що посвідчує особу;

– інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання);

– документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

– довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;

– декларацію про доходи та майновий стан сім’ї.

За більш детальною інформацією щодо порядку оформлення допомоги можна звернутись за посиланням на веб-сайт департаменту (https://dszn.smr.gov.ua/sotsialna-dopomoga/) та за багатоканальним телефоном: 788-888, а також за додатковими номерами 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.