м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам війни

До відому мешканців Сумської об’єднаної територіальної громади, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в межах норм передбачених чинним законодавством за рахунок коштів державного бюджету, право на знижку плати за житлово-комунальні послуги та на придбання твердого палива та скрапленого газу мають наступні категорії:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, ІІІ групи – 100 % пільги;
  • учасники бойових дій – 75 % пільги;
  • члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – 50 % пільги;
  • учасники війни – 50 % пільги.

Як виняток: учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи (тобто 100 % пільги).

Особливості: для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб, пільга за користування газом для опалювання житла надається на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю).

Зазначаємо, що пільги надаються ветеранам війни та поширюються на членів їх сімей, а саме:

– дружину (чоловіка);

– неповнолітніх дітей (до 18 років);

– неодружених повнолітніх дітей, визнаних особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;

– непрацездатних батьків;

– осіб, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика та проживають разом з ним.

Для отримання пільг ветеранам війни необхідно надати наступні документи:

Зверніть увагу! Враховуючи те, що пільги надаються учасникам війни за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (в 2020 році – 2 940 гривень), то для визначення їх права на пільгу – необхідно до вищезазначеного переліку документів надати довідки про доходи всіх членів сімї.

Більш детально ознайомитися з особливостями надання пільг можна на сайті департаменту в розділі «Пільги».

Нагадуємо, що у період дії карантинних заходів подати документи до департаменту можна через електронні сервіси (person.dszn@smr.gov.ua; dszn@smr.gov.ua) або шляхом поштового відправлення за адресою 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, чи залишити у спеціальних скриньках, які розташовані при вході у адмінбудівлю по вул. Харківcька, 35.

Додаткову інформацію можна отримати за багатоканальним номером 788-888 та додатковими телефонами 787-134, 787-135, 787-136, моб. 050-407-81-17.