м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Звітуємо про роботу департаменту минулого тижня та про виконання державних та місцевих програм

За напрямком організації прийому громадян:

У Громадській приймальні департаменту, на додаткових робочих місцях, які організовані для прийому громадян із питань оформлення житлової субсидії в приміщенні Міського єдиного інформаційно-розрахункового центру, Центрі учасників бойових дій та на віддаленому робочому місці департаменту по вулиці Охтирська, 11, прийнято 533 мешканця громади (269 надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій, із початку року надано консультації 17 912 мешканцям, у 14 714 з яких прийнято документи). Мешканці громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю – протягом звітного періоду залишено 836 пакетів документів. У телефонному режимі надані консультації 2 468 громадянам. У загальному підсумку за звітний період департаментом надано 4 643 послуги соціального характеру: щодо оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та житлової субсидії.

За напрямком виконання державної програми із надання державних допомог, у тому числі житлової субсидії:

Продовжується робота з мешканцями громади щодо з’ясування наявності у них умов, за яких житлова субсидія не призначається, а це: перебування осіб зі складу домогосподарства за кордоном понад 60 днів, наявності у них двох і більше транспортних засобів, а також депозитних вкладів та житлових приміщень. Щодня від громадян надходить інформація про наявність таких обставин, тільки за останній тиждень надійшло 11 повідомлень від мешканців громади (всього 149 осіб інформували про особливі обставини).

На обліку як отримувачі житлової субсидії перебувають 25 364 домогосподарств, у тому числі у 10 169 домогосподарств громади, у яких субсидія у серпні  складає нуль гривень.

2 вересня Державна податкова служба України розпочала надавати інформацію про доходи за ІІ квартал 2021 року, яка застосовується для визначення права на житлову субсидію, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям по документам, поданим із серпня 2021 року. Згідно з чинним законодавством, для визначення права на отримання відповідних державних допомог наразі враховуються доходи членів домогосподарств та сімей за І-ІІ квартали  2021 року. На сьогодні таких заяв в опрацюванні 870, з них 513 – з питань субсидії та 357 – з питань призначення допомоги.

За напрямком соціального захисту сімей, популяризації сімейних цінностей, забезпеченню протидії насильству в сім’ї:

Із метою стимулювання дітей з багатодітних сімей до здобуття вищої освіти з 1 вересня 2021 року розпочато прийом заяв на виплату одноразової матеріальної допомоги дітям з багатодітних сімей, які цього річ вступили до закладів вищої освіти, в розмірі прожиткового мінімуму для осіб відповідної вікової категорії. Чисельність студентів серед них щороку збільшується (з 26 осіб в 2017 році до 40 осіб в 2020 році).

Протягом звітного періоду відбулося 16 випадків домашнього насильства відносно 12 осіб, в т. ч. щодо 4 осіб насильство вчинялось неодноразово. Серед причин: зловживання алкогольними напоями, відсутність власного житла у кривдників та неможливість їх неконфліктного проживання в спільному приміщенні зі своїми родичами, сварки на побутовому підґрунті. В 8 з цих сімей конфлікт врегульовано. Всього з початку року 539 випадків домашнього насильства по відношенню до 403 осіб, з них 83,3% по відношенню до жінок. Всіх постраждалих проінформовано про заклади, в яких вони можуть отримати допомогу, про можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги.

На виконання Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2021 роки:

Профінансовано 24 перевізників у загальній сумі 156 тис. гривень, у тому числі за пільговий проїзд учасників АТО – 130,8 тис. гривень та окремих категорій громадян – 25,6 тис. гривень. З початку року перевізникам перераховано коштів на суму  2 627,3 тис. гривень.

Робота засідань міських комісій, організація яких покладена на департамент:

За планом роботи департаменту соціального захисту населення 2 вересня організовані засідання міських комісій, де розглядалися питання, вирішення яких потребує колегіального рішення, а саме  щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та призначення житлової субсидії. Комісії представлені документи по 33 справах. У результаті одноголосного голосування ухвалені рішення про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 30 внутрішньо переміщеним особам; про призначення інших видів державних соціальних допомог 2 внутрішньо переміщеним особам та про призначення житлової субсидії одному домогосподарству.

Проведення моніторингу стану роботи підпорядкованих комунальних установ соціального захисту населення та якості надання ними соціальних послуг:

  • Територіальним центром «Берегиня» забезпечено надання соціальних послуг 1 233 громадянам (у тому числі 59 осіб по старостинських округах), які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги:

– заняття з відвідувачами відділень терцентру організовано в он-лайн та оф-лайн режимах; продовжується інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота з відвідувачами відділень, їх батьками та слухачами «Університету третього віку», онлайн конкурси, марафони та вікторини; 

– 12 особам, які проходять гемодіаліз, надано послугу «Соціального таксі», а також 3 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи;

– відповідно до програми «Милосердя» двічі на тиждень 53 особи отримують безкоштовні обіди у закладі громадського харчування та 47 отримувачам соціальної послуги догляду вдома обіди доставляються соціальними робітниками;

– завдяки реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проекту «Соціальний Хліб», 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами.

  • Центром учасників бойових дій з початку року надано 10 989 послуг соціального та медичного характеру 1 247 особам. За тиждень надано 303 послуги (81 – відділенням соціальної адаптації, 206 – послуг медичного характеру, 2 – ЦНАП, 2 – транспортні послуги, 12 – юридичні послуги) 144 особам.

Працівники установи та відвідувачі взяли участь у Всеукраїнському забігу з легкої атлетики в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» (7 осіб), у Всеукраїнській акції пам’яті «Сонях» та у нагородженні  родин загиблих пам’ятною монетою. Забезпечено участь 12 членів сімей загиблих (померлих) захисників України у заходах до Дня пам’яті захисників України, які  загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, проведених в місті Київ (за рахунок волонтерської допомоги отримано паливо для перевезення).

  • Центром реінтеграції бездомних осіб послуга притулку надана 14 особам (з початку року ночівлею скористалися 64 особи), з яких 14 осіб отримали фахову допомогу психолога. За допомогою благодійників проведено обід з нагоди релігійного свята Горіховий Спас, всім відвідувачам надано продукти харчування та засоби гігієни.

Як підсумок можна зазначити, що департамент соціального захисту населення Сумської міської ради забезпечує виконання державних та місцевих соціальних програм, надає мешканцям громади нагально необхідні соціальні послуги, працює над спрощенням механізмів надання послуг та переведенням їх в онлайн режим, ситуація у соціальній сфері стабільна.