м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Звітуємо про проведену роботу за минулий тиждень

Департамент соціального захисту населення минулого тижня продовжував роботу в плановому дистанційному режимі.

Мешканці Сумської міської ОТГ й надалі мали можливість залишали письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адміністративну будівлю № 35 по вулиці Харківська. Так, за звітний період через скриньки надійшло  624 пакети документів, а всього за період дії карантину, починаючи з 17 березня містянами було направлено до департаменту 6192 пакети документів: оформлення державних соціальних допомог та субсидій – 4964, надання пільг – 581, надання матеріальної допомоги – 270, інші питання соціального захисту – 377. Загалом за тиждень департаментом надано 1296 соціальних послуг в оформленні документів для призначення та виплати допомоги, компенсацій, пільг та субсидій.

Крім цього, можливістю отримати консультації у телефонному режимі за багатоканальним номером 788-888 скористалося 412 осіб, за номером мобільного телефону 050-407-81-99 – 404 особи.

Протягом тижня здійснювалася робота в інформаційно-роз’яснювальному напрямку:

  • 10 червня було проведено особистий прийом  з питань соціального захисту в рамках «прямої телефонної лінії» директором департаменту МАСІК Тетяною Олександрівною. На «пряму телефонну лінію» надійшло 4 звернення, що стосувалися наступних питань: надання допомоги на дітей фізичній особі-підприємцю, яким вже виповнилося 10 років; порядок оформлення допомоги при заключенні особою контракту на проходження військової служби; питання соціального захисту особи, як члена сім’ї загиблого учасника бойових дій; індексація пенсії. На вищезазначені питання були надані роз’яснення, зафіксовано телефони осіб для подальшого додаткового консультування.
  • З метою інформування мешканців Сумської міської ОТГ з актуальних питань соцзахисту, змін в законодавстві, умов надання соціальних гарантій  та поточної роботи департаменту, на офіційному веб-сайті департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (dszn@smr.gov.ua) та в соціальній мережі Facebook на сторінці «Соціальний захист міста Суми» було опубліковано 14 інформаційних статей.

Опрацьовувалися 740 справ одержувачів житлової субсидії, по яким надійшла інформація про наявність простроченої понад три місяці заборгованості по сплаті за ЖКП в сумі понад 340 гривень, тому цим домогосподарствам житлову субсидію на неопалювальний період не було  призначено в автоматичному режимі. Спеціалістами департаменту субсидіантів було повідомлено, що субсидію буде нараховано з травня поточного року, у разі надання підтверджуючих документів про оплату боргу протягом двох місяців з моменту такого повідомлення. Таким чином, протягом тижня було поновлено надання житлової субсидії – 67 домогосподарствам.

Продовжувалася робота по опрацюванню інформації АТ «Укрпошти» щодо 984 субсидіантів, які вчасно не отримали кошти субсидії за квітень 2020 року на відділеннях зв’язку. АТ «Укрпошта» повернула суму невиплаченої субсидії на 476,7 тис. гривень. У телефонному режимі із заявниками з’ясовувалися причини неотримання субсидії, визначалися подальші шляхи отримання державної допомоги. Як результат, виявлено, що із загальної кількості отримувачів, які вчасно не отримали кошти субсидії у відділеннях зв’язку – 273 особи-студенти, які на період карантину виїхали за межі Сумської міської ОТГ.

Департаментом за звітний період профінансовано:

– щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за травень 2020 року на суму 458,3 тис. гривень 1733 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії;

– витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 540,7 тис. гривень КП «Електроавтотранс».

В рамках програми Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» надано одноразову матеріальну допомогу батькам загиблого захисника України на виготовлення, встановлення намогильної споруди та елементів благоустрою на могилі сина на загальну суму 42,4 тис. гривень.

В режимі відеозв’язку проведено планове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, для розгляду на якій підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 8 внутрішньо переміщеним особам, та по яким комісією без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат. З початку поточного року вже проведено 21 засідання відповідної комісії, на яких розглянуто 549 заяв внутрішньо переміщених осіб.

Продовжувалася робота з підприємствами, що здійснюють виготовлення засобів реабілітації, щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. У межах наявних коштів, згідно з чергою, укладено 9 договорів на забезпечення 31 особи з інвалідністю 77 засобами реабілітації на загальну суму 156,5 тис. гривень. За звітний період по актам виконаних робіт було перераховано підприємствам-виробникам засобів реабілітації кошти 69,8 тис. гривень.

Як висновок, можна зазначити, що покладені функції та обов’язки в напрямку соціального захисту мешканців Сумської міської ОТГ департаментом виконуються на належному рівні.

Вкотре нагадуємо, що за роз’ясненнями можна звернутися:

  • забагатоканальним номером телефону 788-888, мобільним телефоном 050-407-81-99,
  • викласти зміст питання у повідомленніMessenger в соціальній мережі Facebook на сторінці «Соціальний захист міста Суми», направити звернення на електронну адресу dszn@smr.gov.ua, або залишити в скриньці для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою: вул. Харківська, буд. 35.