м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Звіт про роботу департаменту за минулий тиждень
Департамент спрямовує свою роботу на налагодження комунікації та співпраці з ветеранами та сім’ями загиблих Захисників та Захисниць України.
Сьогодні, як ніколи, важливо, щоб наші Захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави і місцевого самоврядування. Це і оформлення гарантійних державних виплат, встановлення відповідних статусів із подальшою реалізацією прав на пільги та інше.
Наразі департамент співпрацює із 185 членами сімей 92 загиблих Захисників України. Цим сім’ям роз’яснюються їх права та порядок встановлення відповідного статусу, який в подальшому надає право на отримання пільг та інших соціальних гарантій. У результаті, на сьогодні 84 громадянам видані посвідчення членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби. Департаментом видані посвідчення члена сім’ї загиблого 76 особам. Іншим надана допомога у зборі необхідних документів від військових частин.
Сприяли в оформленні документів для отримання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 92 членам сімей загиблих Захисників України.
Проводиться забезпечення сімей загиблих (померлих) Захисників України продуктовими наборами від гуманітарно-продовольчої організації World Central Kitchen (надані Першим Сумським гуманітарним штабом) та від міжнародної організації AVSI. Вже видано 600 наборів всім членам сімей, включаючи і батьків, і дружин, і дітей. Видача триватиме й надалі.
Ці сім’ї втратили найдорожче – свою опору, патріотів, які ціною власного життя захистили країну, її майбутнє. Ми цінуємо це і робимо все залежне, щоб підтримати родини, пам’ятати, шанувати та турбуватися про них.
У рамках Програми “Милосердя”, що фінансується за рахунок коштів бюджету Сумської міської тергромади, реалізується низка заходів, спрямованих на соціальну підтримку мешканців.
Минулого тижня на виконання заходів Програми департаментом соціального захисту населення проведено виплату допомоги 8 багатодітнім сім’ям, діти з яких в 2022 році вступили до закладів вищої освіти, в розмірах прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на загальну суму 20,4 тис. гривень. Всього таку допомогу вже отримала 31 сім’я.
До Міжнародного дня людей з інвалідністю надано матеріальну допомогу 76 особам з інвалідністю з дитинства І групи (підгрупи А) в розмірі 500 гривень кожному. Із них, 62 отримувачам кошти вже зараховані на банківські рахунки, 14 – доставка коштів буде здійснюватися через поштові відділення в грудні згідно з графіком виплати.
Підприємтвам-надавачам послуг відшкодовано витрати за надані в жовтні поточного року пільги з оплати послуг зв’язку в сумі 56,6 тис. гривень.
АТ «Укрзалізниця» компенсовано витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 167 тис. гривень.
КП «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (на 1,2 млн. гривень).
З переліком програм соціального спрямування можна ознайомитися на офіційному сайті департаменту за посиланням: https://dszn.smr.gov.ua/miski-programi/