м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Звернення адміністрації департаменту соціального захисту населення до працівників

Шановні колеги! Знову звертаємося до вас із нагадуванням бути обачними та дотримуватися правил під час загострення та поширення коронавірусу COVID-19. Попереду вихідні, але це не означає, що ми повинні відпочивати на природі, зустрічатися з друзями, прогулюватися вулицями, без нагальної на те потреби відвідувати магазини та аптеки. НІ!!!!! Дотримуйтеся будь ласка правил, які убезпечать вас від зараження:

1) Ніяких рукостискань. Використовуйте кулак, уклін або лікті для привітань.

2) Щоб увімкнути світло чи натиснути кнопку у ліфті (якщо без нього неможливо обійтися), використовуйте ЛИШЕ суглоби пальця чи інші частини тіла, предмети.

3) Двері відкривайте зімкненим кулаком або поштовхом стегна – не торкайтеся ручки дверей своєю рукою, хіба що немає іншого способу їх відкрити. Це особливо важливо у магазинах, аптеках, на пошті та ін.

4) Викоистовуйте дезінфікуючі серветки в магазинах, особливо для протирання ручок у продуктових візках та корзинах.

5) Коли повертаєтесь додому після БУДЬ-ЧОГО, що відбувалося серед інших людей, мийте руки з милом впродовж 20-30 секунд і/або використовуйте дезінфікуючий засіб, що на 60% і більше % містить спирт.

6) Біля кожного входу вдома поставте ємність із дезінфікуючим засобом. Також тримайте одну в своєму автомобілі, у сумці, щоб ви могли скористатися нею, коли не можете мити руки.

7) Якщо можливо, кашляйте і чхайте в одноразову серветку або шматок тканини, який одразу можна викинути. Лікоть використовуйте лише в тих випадках, коли по-іншому ніяк. Вірус залишиться на вашому одязі і зможе передаватися далі впродовж тижня або й більше!

8) Подбайте про чистоту та дезінфекцію у під’їзді будинку, де ви мешкаєте.

9) Маєте симптоми гострих респіраторних захворювань – повідомте свого керівника та залишайтеся вдома.

10) Носіть маски і використовуйте їх, щоб убезпечити себе від дотиків до носа чи рота, адже ми торкаємося свого носа безліч разів на день і навіть не усвідомлюємося цього!!!

11) Використовуйте одноразові рукавички з латексу коли ви йдете за продуктами чи для будь-якої іншої діяльності, що передбачає контакт із забрудненими місцями.

Поводження за правилами знизить ризик зараження коронавірусом COVID-19. Будьте здорові!