м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Знання, які рятують життя

Вміння надавати домедичну допомогу можуть врятувати життя. Серцевий напад, втрата свідомості, травми чи інші неприємності можуть статися будь-де і у тому числі на робочому місці. Важливо, щоб у такій ситуації поряд була людина, яка вміє надати першу домедичну допомогу до приїзду швидкої, а також здатна чітко сформулювати обставини та описати стан потерпілого. Ці вміння, такі необхідні в повсякденному житті, набули у наш час особливого значення.

Сьогодні фахівці Сумської організації Товариства Червоного Хреста України провели практичний семінар із надання першої домедичної допомоги для працівників департаменту соціального захисту населення та працівників Центру учасників бойових дій.

Спочатку учасники заходу прослухали теорію, а потім приступили до практики. За словами тренерів-інструкторів, кожна людина має вміти надати домедичну допомогу, що називається «голіруч», – зупинити кров, використавши звичайну хустку, носовичок, гілку дерева замість джгута, поліетиленовий пакет за відсутності медичних рукавичок. Головне не розгубитися в критичній ситуації.

Учасники мали змогу навчитись правильному алгоритму дій, який допомагає врятувати життя в екстреній ситуації.