м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Зміни в умовах отримання житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Інформуємо про зміни в умовах отримання  житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, що діють з 21 квітня поточного року.

ЩО НОВОГО:

  • Автоматичне нарахування житлових субсидій на неопалювальний період з 1 травня 2022 року всім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному періоді 2021 – 2022 років, крім тих домогосподарств, які звертаються за призначенням субсидії на придання твердого пічного побутового палива (вугілля).

 

  • На період дії воєнного стану та на один місяць після його завершення скасовано обов’язок отримувачів житлової субсидії повідомляти департамент соціального захисту населення протягом 30 днів про виникнення наступних обставин:

– зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

– зміни соціального статусу членів домогосподарства;

– зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

– зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

– зміни управителя, виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги), створення об’єднання;

– набуття права власності на транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

– здійснення купівлі на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн.;

– набуття права власності на житлове приміщення;

– відкриття депозитного рахунку (рахунків) кошти на яких у загальній сумі перевищують 100 тис.грн.;

– здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

– отримання ним або членом сім’ї особи із складу домогосподарства одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму,

– настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла.

 

  • Житлова субсидія може бути призначена за наявності заборгованості зі сплати аліментів, яка винила в період дії воєнного стану в Україні, а також у випадку придбання іноземної валюти для оплати медичних або освітніх послуг.

Отримати консультації із цих питань можна за телефонами: 788 888 (багатоканальний), 050 407 81 99, 050 407 80 02