м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Зміни у порядку надання статусу учасника бойових дій

Відповідно до постанови КМУ від 21 жовтня 2022 р. № 1193 статус УБД можуть отримати особи, які стали на захист України від початку повномасштабного вторгнення росії з 24 лютого 2022 року.

Умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є безпосередня участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України за умови виконання ними особисто, або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

Окрім військовозобов’язаних, статус УБД мають право отримати і добровольці Сил територіальної оборони. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій.

Підтвердженням виконання бойових завдань військовослужбовцем є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

  • бойових донесень
  • журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки)
  • вахтових журналів
  • польотних листів
  • матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Для отримання статусу УБД командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина або військовослужбовці самостійно звертаються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.