м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Зміни щодо надання державної соціальної допомоги

Відбулися зміни в чинному законодавстві,  що спрямовані на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій.

Зокрема, на період здійснення карантинних заходів змінами передбачено:

  1. Продовження строків виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, без подання необхідних документів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;
  2. Продовження строків звернення щодо призначення державної допомоги сім’ям з дітьми на період карантину та один місяць після дати його завершення;
  3. Виплата державної соціальної допомоги не зупиняється у випадку пропуску строку переогляду особою з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю до закінчення терміну дії зазначених заходів.
  4. Продовження строків звернення за державною соціальною допомогою особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд на період карантину та один місяць після дати його завершення. У випадку пропуску строку переогляду особою з інвалідністю виплата державної соціальної допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів.

До того ж, після закінчення дії карантину подальше проведення перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги здійснюється на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю, особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю.

Також, на період обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня їх відміни:

  • забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;
  • комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  • продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантинних заходів.

Консультації з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги проводяться за  багатоканальним номером телефону 788-888.