м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Житлова субсидія внутрішньо переміщеним особам

Житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства, які зареєстровані або фактично проживають у житловому приміщенні.

Відтак внутрішньо переміщені особи, які проживають в орендованій квартирі (житловому будинку), також можуть визначити своє право на отримання від держави компенсації за житлово-комунальні послуги.

Звернутись за призначенням житлової субсидії можна без договору найму (оренди) житла, подавши наступні документи:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії в грошовій формі;
  • декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

При цьому в заяві необхідно зробити відмітку, що вона потребує окремого рішення комісії, утвореної виконавчим комітетом Сумської міської ради.

Слід зауважити, що рішення Комісії про призначення житлової субсидії для внутрішньо переміщених осіб, які звернулись під час дії карантину, приймається без складання актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Документи на призначення житлової субсидії мешканці Сумської міської територіальної громади можуть залишити в скриньках департаменту, розміщених у фойє та біля Громадської приймальні (1-й поверх адмінбудинку), надіслати поштою (40035, м. Суми, вул. Харківська, 35) або заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики України за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/, засвідчивши її електронним цифровим підписом.

Громадяни, які бажають особисто надати документи або не мають змоги користуватися електронною поштою та електронними сервісами, можуть попередньо записатися на прийом до спеціалістів за телефонами: 788-888, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.

Звертаємо увагу на обов’язкове дотримання протиепідемічних заходів при зверненні до департаменту.

Бланки заяв та зразки їх заповнення розміщені на офіційному веб-сайті департаменту https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayav-ta-deklaratsij/.