м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Житлова субсидія надається у безготівковій та готівковій формі

НАГАДУЄМО  – виплата житлової субсидії здійснюється у безготівковій і готівковій формі.

Учасниками безготівкової моделі монетизації є домогосподарства:

  • яким субсидія вперше призначена у 2019 році;
  • які мали заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (при умові – строк її позовної давності не минув та загальна сума перевищувала 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, тобто 340 грн.);
  • які виявили бажання самостійно отримувати субсидію безготівковим способом.

Безготівкова форма передбачає, що субсидія надходить на обліковий запис в АТ «Державний ощадний банк України», а банк самостійно розраховується за субсидіанта з надавачами послуг у межах виділеного розміру субсидії.

Організації – надавачі житлово-комунальних послуг щомісяця отримують із сайту АТ «Державний ощадний банк України» реєстр субсидіантів, завантажують дані по нарахуванням, і після обробки повертають реєстр Ощадбанку. Згідно з поданою інформацією банк перераховує кошти за послугу, яку використали дані споживачі.

Якщо протягом опалювального сезону 2019-2020 років  споживачам вдалося зекономити кошти, у червні 2020 року субсидіанти отримають ці залишки готівкою на особисті рахунки в АТ «Державний ощадний банк України» та зможуть використати їх на власні потреби.