м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

За яких умов і кому призначається житлова субсидія на понаднормову площу житла?

Розрахунок житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради проведено в жовтні 2020 року.

Важливо зазначити, що непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, житлові субсидії можуть призначатися за рішенням комісії на норму, що перевищує встановлену законодавством, і не може перевищувати більш як на 30% соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

  • особи, які не досягли повноліття;
  • громадяни, які отримують пенсію за віком, за вислугою років, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;
  • громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам із інвалідністю з дитинства та дітям із інвалідністю;
  • громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особі з інвалідністю;
  • громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається в разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім’ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

У разі виникнення питань щодо порядку призначення житлової субсидії консультації можна отримати за багатоканальним номером телефону 788-888, а також за додатковими номерами – 787-122, 787-123, 050-407-81-99.