м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Заміна посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, продовжується

Робота по заміні посвідчень громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка виконується департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради (постанова КМУ від 11.07.2018 №551), продовжується.

Заміні підлягають посвідчення:

– осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

– учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

– осіб, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Термін заміни посвідчень вищезазначених категорій подовжено до 01.01.2022.

З метою приведення у відповідність особових справ громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та своєчасної заміни посвідчень департаментом було направлено майже 800 запитів до підприємств, установ, організацій та органів місцевого самоврядування щодо отримання архівних документів, які підтверджують участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або проживання на території радіоактивного забруднення. Зі 150 громадянами, в яких відсутні необхідні документи, проводилась робота як на особистих прийомах, так і в телефонному режимі.

У результаті оформлено та передано на розгляд комісії Сумської обласної державної адміністрації з питань розгляду документів для заміни посвідчень 690 особових справ

На даний час 682 особи вже отримали посвідчення, що складає майже 99% від загальної кількості тих, хто потребує заміни.