м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Захист прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб в умовах воєнного стану

В оф-лайн режимі організовано та проведено засідання опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради, під час засідання якої розглянуто 6 заяв мешканців громади щодо призначення опікуна над недієздатною особою, а також надання погодження зняття з реєстрації місця проживання недієздатної особи. За результатами розгляду надано відповідні пропозиції органу опіки та піклування шляхом підготовки проєкту рішення виконавчого комітету.

Всього з початку року проведено 9 засідань опікунської ради, на яких розглянуто 59 заяв.

З початку року представники органу опіки та піклування Сумської міської ради, як заінтересовані особи, залучались до участі в 59 судових засіданнях.

На сьогоднішній день в реєстрі недієздатних повнолітніх осіб обліковується 410 громадян, 69 з яких влаштовано до інтернатних установ або лікувальних закладів для осіб, які страждають на психічні розлади.

Спеціалістами департаменту опрацьовується стан їх життєзабезпечення, визначаються проблемні питання цих сімей та шляхи їх вирішення.

Згідно із затвердженими графіками з початку 2022 року проведено обстеження житлово-побутових умов 370 недієздатних осіб, з них під час воєнного стану–277, надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 412 громадянам.

Для отримання роз’яснень щодо подачі заяв з питань встановлення опіки над повнолітніми особами та визначеного законодавством пакету документів, які до них додаються, необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 та додатково – 787-146. Подати документи, у період дії воєнного стану, можна через електронний сервіс (dszn@smr.gov.ua) або шляхом поштового відправлення за адресою: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35.