м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Захист осіб, що постраждали від торгівлі людьми

Відповідно до Конституції України, людина, її життя і здоров’я визнаються найвищою соціальною цінністю. Тому, з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 Уряд держави максимально акумулював зусилля щодо повернення із-за кордону значної кількості громадян. Але, серед них можуть бути особи, які постраждали від торгівлі людьми.

Звертаємо увагу мешканців Сумської міської ОТГ!

Громадяни, які потрапили в таку ситуацію та потребують допомоги, мають можливість звернутися до Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації та закріпити за собою статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

До того ж, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 № 660 виплата матеріальної допомоги особі, якій встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, здійснюється департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

Отримати консультації з питань попередження работоргівлі та оформлення допомоги постраждалим від торгівлі людьми можна:

  • у департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради за телефоном 787-147 або звернутися на електронну пошту dszn@smr.gov.ua
  • звернутися на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 – зі стаціонарного телефону, 527 – з мобільного

Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.