м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Загальнодержавний карантин продовжено – працюємо дистанційно

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня 2020 року, тому обслуговування громадян і надалі проводиться в дистанційному режимі.

Шановні мешканці Сумської міської ОТГ! Не забувайте, що звернутися до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради та отримати відповіді на запитання, які вас цікавлять, можна не виходячи із дому, використавши альтернативні шляхи для спілкування з фахівцями департаменту:  

  • багатоканальний номер телефону 788-888 та додаткові телефони 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99
  • E-mail: dszn@smr.gov.ua; person.dszn@smr.gov.ua; dszn@smr.gov.ua
  • скриньку для прийому документів, яка знаходиться при вході до адміністративної будівлі департаменту за адресою вул. Харківська, буд. 35 
  • шляхом поштового відправлення на адресу: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35
  • повідомлення Messenger в соціальній мережі Facebook на сторінці «Соціальний захист міста Суми»

При заповненні  документів  варто  скористатися  зразками,  які можна   знайти за посиланням https://dszn.smr.gov.ua/blanki-zayav-ta-deklaratsij/.

Нагадуємо про обов’язковість дотримання заходів безпеки і дякуємо за порозуміння!

Не зважаючи на неможливість проведення прийому громадян безпосередньо у громадській приймальні, фахівці департаменту продовжують виконувати роботу як на робочих місцях, так і дистанційно. То ж інформуємо про виконання повноважень на минулому тижні.

Через скриньки від громадян отримано та опрацьовано 1 055 пакетів документів, що в 6 разів більше, ніж за попередні періоди. Це здебільшого пов’язано із запровадженням нового виду допомоги на дітей для фізичних осіб-підприємців. Для призначення зазначеної допомоги вже прийнято 540 заяв. Актуальними питаннями (з числа прийнятих документів через скриньку) залишалися: оформлення державних соціальних допомог та субсидій (933), надання пільг (58), матеріальної допомоги (17). Загалом протягом звітного періоду департаментом надано 1 441 соціальну послугу з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Проведена підготовча робота для автоматичного розрахунку розміру субсидії на неопалювальний період (без звернення громадян автоматичний розрахунок буде проведено по 32 706 домогосподарствам). Наразі, фахівцями департаменту проводиться попереднє опрацювання справ одержувачів житлової субсидії, які підлягають перерахунку з травня 2020 року: роздруковуються довідки про зареєстрованих осіб у домогосподарстві з електронної бази ТОВ «МЄІРЦ». У разі виявлення розбіжностей з’ясовується відповідна інформація із представниками домогосподарств у телефонному режимі. Направлені запити до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг щодо отримання інформації про забезпеченість громадян житловою площею та надання комунальними послугами, вартості даних послуг, а також суми простроченої понад 3 місяці заборгованості з оплати за послуги.

У повному обсязі профінансовані:

– готівкою пільги та житлові субсидії за квітень 2020 року 33 834 особам на загальну суму 29,5 млн. гривень;

– державні допомоги за травень 2020 року 15 628 особам на загальну суму 23,6 млн. гривень;

– одноразову грошову допомогу у зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, 2 773 особам на загальну суму  2 млн. 773 тис. гривень.

Проводилася робота по організації виконання програм Сумської міської ОТГ «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

– виплачена одноразова матеріальна допомога 10 дітям з інвалідністю з чотирьох багатодітних сімей, де виховується двоє та більше дітей з інвалідністю, на загальну суму 21,7 тис. гривень;

– учаснику АТО, який був включений до списку, затвердженого рішенням Сумської міської ради в 2019 році, виплачено 350 тис. гривень для придбання житла;

– комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян у сумі 90,1 тис. гривень.

В напрямку роботи по забезпеченню осіб з інвалідністю засобами реабілітації укладено 6 договорів із підприємствами, що здійснюють виготовлення таких засобів, на 113,1 тис. гривень.

В режимі відеозв’язку проведено засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (розглянуто 10 справ).

Робота департаменту соціального захисту населення проводилася за всіма напрямками, всі покладені функції та обов’язки виконуються на належному рівні для підтримки соціальної стабільності на території Сумської міської ОТГ.