м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечення жінок протезами молочних залоз

Згідно з Порядком забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз мають право на забезпечення протезами молочних залоз, ліфами для кріплення протезів молочних залоз, післяопераційними протезами та ліфами для їх кріплення, в тому числі спеціальними ліфами для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальником), ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Для взяття на облік для забезпечення протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення та компресійним рукавом необхідно звернутися (за місцем проживання або перебування особи з інвалідністю, іншої особи) до департаменту із заявою та документами: паспортом громадянина України, довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера), висновком медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності та індивідуальною програмою реабілітації  (для осіб з інвалідністю) або лікарсько-консультативної комісії.

Для заміни  протезів молочної залози з ліфами для їх кріплення, компресійного рукава (після закінчення строків їх експлуатації протези молочної залози з ліфами 1 рік 6 місяців, компресійного рукава 1 рік) подається до департаменту заява про їх заміну.

Детальну інформацію можна отримати, звернувшись до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, буд. 35, каб. 126, каб. 127) або за телефонами: 787-143, 787-142.