м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечення соціального захисту повнолітніх недієздатних осіб

Задля вирішення соціально-побутових питань, захисту майнових прав та інтересів громадян, які внаслідок інтелектуальної недостатності або стійкий психічний розлад, не усвідомлюють значення своїх дій та не можуть керувати ними, чим наражають своє життя та життя оточуючих на небезпеку, у виконкомі створено опікунську раду. До складу ради входять представники служб охорони здоров’я, психіатричної допомоги, соціального захисту, депутати Сумської міської ради та представники громадських організацій.

На черговому засіданні опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради 1 лютого, під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко, розглянуто 3 заяви мешканців громади щодо призначення опікуна над недієздатною особою, влаштування недієздатної особи, яка страждає на психічні розлади до закладу соціального захисту, надання дозволу на вчинення правочину від імені та на ім’я недієздатної особи.

Крім того, під час засідання були обговорені питання роботи, проведеної в січні поточного року, та визначені організаційні питання на лютий. У січні проводилася робота з опікунами по отриманню від них звітів щодо виконання опікунських обов’язків по відношенню до підопічних протягом 2021 року, це питання вже опрацьовано з 313 опікунами (73%).

Департамент соціального захисту населення формує реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесені відомості щодо 429 громадян. Вживаються заходи по захисту прав та інтересів цих громадян, опрацьовується стан життєзабезпечення, визначаються проблемні питання сімей, де під опікою перебувають повнолітні недієздатні особи, та шляхи їх вирішення.

Проведено 57 обстежень житлово-побутових умов проживання недієздатних осіб, надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 52 громадянам.

Нагадаємо про зміну контактного номеру телефону для консультацій – 787-146, або зателефонувати можна через оператора на багатоканальну лінію 788-888.

У 2022 році засідання опікунської ради будуть проводитися кожен перший вівторок місяця.

Документи приймаються департаментом на електронну адресу dszn@smr.gov.ua, поштою: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, чи передаються через скриньки, які розташовані на І поверсі адмінбудівлі по вул. Харківcька, буд. 35.