м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечення населення житловими субсидіями – є одним із нагальних обов’язків сфери соціального захисту

15 листопада 2021 року під керівництвом міського голови Олександра Лисенка відбулася апаратна нарада, під час якої обговорювалися важливі питання життєдіяльності громади.

Серед планових питань наради розглядалося і питання про підсумки проведеної роботи щодо оформлення житлових субсидій для оплати житлово-комунальних послуг з урахуванням змін в законодавстві, прийнятих з травня 2021 року та у зв’язку з початком опалювального періоду 2021-2022 років. Доповідаючи, директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік, зауважила, що забезпечення населення житловими субсидіями – є одним із нагальних обов’язків сфери соціального захисту.

Із травня цього року відбулися зміни в умовах надання житлових субсидій, призначення яких на наступний період домогосподарствам, які її отримували в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводилося без звернень, крім домогосподарств, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (кошти перераховувалися через АТ «Ощадбанк»), за фактичним місцем проживання осіб (орендарям; внутрішньо переміщеним особам) або була призначена на фактично проживаючих осіб (без урахування тих, які не проживають в домогосподарстві).

Значна робота проведена по організації прийому документів для призначення субсидії, по домогосподарствам, які не підлягали призначенню без звернень. Прийом документів здійснювався до кінця вересня, при цьому право визначалося з травня. Протягом травня-серпня прийнято більше 10 тисяч таких повідомлень, відповідно до яких 149 домогосподарств не мали права на призначення субсидії з травня 2021 року, однак, дані по таким домогосподарствам були відсутні в верифікації, наданій Міністерством фінансів України.

За результатами проведеного автоматичного розрахунку з травня призначено субсидію 23 574 домогосподарствам (із яких 10 169 у нульовому розмірі), а із жовтня субсидію отримують 25 851 домогосподарство (в т. ч. по 5 171 – розмір склав нуль гривень).

Сумський міський голова Олександр Лисенко високо оцінив роботу департаменту щодо надання житлових субсидій та наголосив на важливості виконання державної програми.

З повним текстом інформації можна ознайомитися за посиланням: Про підсумки роботи з оформлення житлових субсидій

Онлайн-трансляція апаратної наради при міському голові від 15 листопада 2021 року (за матеріалами сайту https://smr.gov.ua): https://www.youtube.com/watch?v=cIgz4JQft5E&t=4s