м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій мешканців громади

Підсумки виконання заходів програм Сумської міської територіальної громади «Милосердя» та «Соціальна підтримка Захисників і Захисниць України та членів їх сімей» за минулий тиждень:

  • 10 членам сімей загиблих (померлих) Захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань по 10 тис. гривень (із початку року допомога надана 20 особам).
  • 5 сім’ям, житло яких було пошкодженого внаслідок війни (збройної агресії) російської федерації проти України, виплачено матеріальну допомогу для відшкодування витрат за його самостійне відновлення на загальну суму 78,7 тис. гривень (у 2022 році таку фінансову підтримку отримали 74 особи на 1,8 млн. гривень, у 2023 році – 9 сімей на 145,7 тис. гривень).
  • одній особі надано цільову матеріальну допомогу для проведення дороговартісного лікування у сумі 150 тис. гривень (із початку поточного року для проведення термінового дороговартісного лікування допомогу надано 4 мешканцям громади на 425,7 тис. гривень).
  • 77 Почесним донорам України виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі по 1 тис. гривень (із початку року виплачено 127 особам).
  • з нагоди 100-річного ювілею виплачено матеріальну допомогу мешканці громади в розмірі трьох прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність – 6279 гривень.
  • 126 громадянам виплачено щомісячні соціальні гарантії за березень 2023 року на 402,9 тис. гривень (6 особам, яким виповнилося 100 і більше років, 17 особам з числа учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років, у розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, Чемпіону України та Європи з пауерліфтингу та 2 ветеранам підпільно-партизанського руху у розмірі 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 20 дітям з інвалідністю, хворим на рідкісні (орфанні) захворювання, які потребують спеціального дієтичного харчування та постійного прийому медичних препаратів у розмірі 130% прожиткового мінімуму; 60 дітям загиблих (померлих) Захисників України у розмірі 150% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; 10 членам сімей загиблих в Афганістані, 5 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та 5 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа Захисників України у розмірі 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).
  • 1294 особам надано матеріальну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2023 року на 565,9 тис. гривень (712 Почесним донорам України у розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 51 особі з інвалідністю І-ІІ групи по зору у розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 228 особам з інвалідністю з дитинства I та II групи з діагнозом ДЦП та дітям з інвалідністю з діагнозом ДЦП у розмірі 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та в подвійному розмірі для осіб з інвалідністю з дитинства І А групи; 34 дітям, хворим на онкологічні захворювання, спінальну м’язову атрофію або бульозний епідермоліз у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; 10 сім’ям (11 особам) загиблих в Афганістані та 169 сім’ям (243 особам) загиблих (померлих) Захисників України в розмірі від 50 до 95% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від кількості членів сім’ї; 8 сім’ям (15 особам) Захисників України, які приймають безпосередню участь у бойових діях у розмірі від 10 до 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, залежно від кількості членів сім’ї).