м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

За які періоди враховуються доходи для призначення житлової субсидії та деяких видів державних допомог?

Зважаючи на актуальність питання роз’яснюємо, що для розрахунку житлової субсидії, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у разі звернення за їх призначенням протягом листопада 2021 року – січня 2022 року, середньомісячний сукупний дохід враховується за II-III квартал 2021 року, а це з квітня по вересень 2021 року.

Якщо сім’я складається із пенсіонерів, і інших доходів крім пенсії вони не мають, при визначенні права на житлову субсидію враховується пенсія: у листопаді – за вересень, у грудні – за жовтень, а у січні 2022 року – за листопад 2021 року.

Колізійним на сьогодні є той факт, що Державна податкова служба на даний час не володіє даними про доходи громадян за III квартал 2021 року, а це, в свою чергу, унеможливлює департамент соціального захисту населення визначити розміри субсидії та допомоги. Такі дані про доходи громадян надійдуть до департаменту у грудні 2021 року, після чого будуть проведені розрахунки житлової субсидії, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, про що заявники будуть повідомлені додатково.