Альтернативна (невійськова) служба застосовується замість проходження строкової військової служби до громадян, виконання військового обовʼязку яких суперечить їхнім релігійним переконанням і віровчення їх організацій не допускає користування зброєю.
Де і коли такі особи будуть виконувати обов’язок перед суспільством у такий спосіб вирішується на комісії. На черговому засіданні міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби, що проходило 22 грудня 2021 року під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко, розглядались питання щодо направлення 3 мешканців громади для проходження альтернативної (невійськової) служби.
З урахуванням суспільних потреб Сумської міської територіальної громади на сьогоднішній день проходять альтернативну службу в КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради, КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради, КП Сумської міської ради «Сумитеплоенергоцентраль», КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. генерал-лейтенанта А. Морозова, КП «Центр догляду за тваринами» Сумської міської ради, КП «Паркінг» Сумської міської ради та в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю 15 осіб – це Свідки Єгови, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти та Християни віри євангельської.
Для розгляду питання направлення на альтернативну (невійськову) службу необхідно особисто звернутися до комісії у справах альтернативної (невійськової) служби з мотивованою письмовою заявою (зразок за посиланням) та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається).
Роз’яснення з питань проходження альтернативної (невійськової) служби можна отримати у працівників департаменту соціального захисту населення за номерами телефонів 787-146 та 787-147.