м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

З турботою в серці!

Сумська міська територіальна громада багата на громадські організації, які опікуються проблемами та надають соціальну підтримку особам з інвалідністю. Сьогодні таких організацій налічується 15. Кожна організація унікальна, адже свою діяльність спрямовує на різні категорії осіб з особливими потребами.

Однією з них є громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» яка створена в лютому 1992 року за ініціативою 40 батьків, що виховували дітей з інвалідністю з інтелектуальною недостатністю. «Феліцитас» об’єднує родичів, усиновителів, опікунів, піклувальників, фахівців, осіб з інвалідністю. На сьогодні нараховується понад 125 членів організації.

При організації було започатковано роботу реабілітаційної установи змішаного типу (комплексної реабілітації) для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень – Центр «Сприяння». Впродовж 25 років Центр є єдиною в громаді організацією, яка надає соціальні послуги особам з інвалідністю з важкими інтелектуальними порушеннями. Щоденно Центр «Сприяння» відвідує 24 особи з інвалідністю та 11 осіб отримують послуги в домашніх умовах. У штаті організації 13 працівників, які щодня допомагають особам з інвалідністю соціалізуватися у суспільство, із яких 9 – пройшли стажування в Німеччині.

Важливу роль у роботі установи відіграє реабілітаційний процес, що включає соціальну, педагогічну, психологічну реабілітацію. Ефективність всіх видів реабілітації відчутна тоді, коли вона здійснюється комплексно. Весь педагогічний колектив установи залучений до реалізації завдань комплексної реабілітації: діагностичні, виховні, розвивальні, корекційно-реабілітаційні, профілактичні.

З 2014 року і дотепер реалізовується розроблений проект із надання послуг денного догляду, соціальної реабілітації 35 особам з інвалідністю з тяжкими психічними порушеннями. При цьому, з бюджету Сумської міської територіальної громади надаються кошти фінансової підтримки: у 2020 році –  1,4 млн. гривень, у 2021 році – 1,7 млн. гривень.

Зігріти людину увагою, теплотою своїх сердець, підтримати добрим словом, вселити надію, надати соціально-побутову, психолого-педагогічну допомогу – ось одне з головних завдань працівників реабілітаційної установи.

Дружній колектив Центру не зупинятися на досягнутому і йде до нових здобутків, розширюючи та удосконалюючи існуючі послуги та запроваджуючи нові.

Тож бажаємо закладу процвітання й довгих років існування, адже його діяльність дуже необхідна для родин, в яких виховуються «особлива» молодь.  А голові громадської організації Сергію САПОЖНИКОВУ та директору Центру «Сприяння» Тетяні ГУСЕВІЙ висловлюємо щиру подяку за сумлінну працю, активну громадську позицію, особистий внесок у питання розв’язання проблем соціального захисту дітей та осіб з інвалідністю.