м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

З червня цього року вперше за кошти міського бюджету надається цільова матеріальна допомога для проведення капітального ремонту житлових приміщень особам, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу

В червні 2019 року рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради затверджені умови та порядок надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) особам, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу.

Надання цільової матеріальної допомоги буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету. До цього часу коштом міського бюджету проводився саме капітальний ремонт будинків та квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а не виплата допомоги.

Отримати цільову матеріальну допомогу для проведення капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) мають право наступні категорії осіб:

1) особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю – для проведення капітального ремонту власних житлових будинків (квартир);

2) особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань – для проведення капітального ремонту власних житлових будинків.

На сьогоднішній день на обліку в департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради перебуває 26 осіб пільгової категорії, житлові приміщення яких потребують капітального ремонту.

Для надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) в міському бюджеті на 2019 рік передбачено 232,6 тис. грн.

Відповідно до поданих до департаменту заяв осіб на отримання цільової матеріальної допомоги відповідною комісією проводиться обстеження житлового помешкання у присутності пільговика.

Так, у липні відбулось засідання комісії, на якому відповідно до актів обстеження житлових будинків (квартир) пільговиків були визначені переліки, види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням строку проведення останнього капітального ремонту.

З питань отримання цільової матеріальної допомоги для проведення капітального ремонту власних житлових будинків (квартир) особами, які згідно із законодавством мають право на таку пільгу, необхідно звернутися до громадської приймальні департаменту за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, каб. 135, робочі місця № 13, № 14, телефони попереднього запису на прийом: 63-54-97, 60-45-06, 0504078199.