м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як виконуються державні програми, направлені на соціальний захист осіб з інвалідністю

Виконуючі державні програми, департамент у межах своїх повноважень проводить роботу по забезпеченню осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, виплати компенсацій та допомог, передбачених чинним законодавством.

Майже 2 тисячі осіб з інвалідністю звернулися протягом року до департаменту із заявами та індивідуальними програмами реабілітації, в яких зазначено медичні рекомендації щодо потреби в забезпеченні тими чи іншими технічними засобами. Спеціалісти департаменту надали роз’яснення щодо умов забезпечення необхідними технічними засобами, а також щодо вибору підприємств, які виготовляють такі засоби. Як результат, особам з інвалідністю видано понад 4,5 тис. направлень, які в подальшому передані до підприємств.

З метою заключення договорів налагоджено тісну співпрацю з 55 підприємствами-виконавцями замовлень.

Укладено 354 договори, завдяки чому 1 769 осіб з інвалідністю отримали 4 188 засобів реабілітації на суму близько 12 млн. гривень.

До кінця року ще 144 особи з інвалідністю отримають необхідні їм засоби.

Слід зазначити, що другий рік поспіль потреби мешканців громади в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації задовольняються в повному обсязі.

При забезпеченні осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням людина сама обирає санаторно-курортний заклад, враховуючи медичні рекомендації, та термін оздоровлення. Спеціалісти департаменту опрацьовують із закладом можливість направлення особи на оздоровлення, час оздоровлення та в подальшому укладають тристоронню угоду (департамент – особа – заклад).

Послуги з санаторно-курортного лікування в 2020 році надавали 47 санаторно-курортних закладів – за основними профілями захворювань. Серед основних – лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, органів кровообігу та травлення в санаторіях «Токарі» м. Лебедин, «Горького» м. Одеса, «Карпати» Закарпатської області, «Дніпро Бескид» м. Трускавець та інші.

Оздоровлення пройшли 98 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства на суму 838 тис. гривень.

Також 28 осіб з інвалідністю внаслідок війни оздоровилися в санаторіях «Перемога» м. Київ, «Слава» м. Миргород, «Салют» м. Одеса та «Батьківщина» м. Трускавец.

153 особи з інвалідністю, які перебували на обліку та відмовилися від санаторно-курортного лікування, отримали компенсацію замість путівки на 81 тис. гривень (розмір компенсації склав від 287 до 573 гривень в залежності від групи інвалідності).

В 2020 році право на отримання реабілітаційних послуг набули діти, інвалідність яких пов’язана з різними захворюваннями, тоді як у минулому році подібне право мали лише діти з інвалідністю із захворюванням на ДЦП.

Батьки дітей могли самостійно визначитися з реабілітаційною установою та періодом отримання рекомендованих заходів.

Із реабілітаційними закладами, обраними батьками, департамент укладав договори на надання дітям з інвалідністю відповідних послуг.

Протягом 2020 року 150 дітей з інвалідністю отримали реабілітацію на суму 2,5 млн. гривень (у 2019 році послуги з реабілітації були надані лише 47 дітям із захворюванням на ДЦП).