м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Які умови надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї?

Надаємо роз’яснення як надаються пільги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема:

  • учасників війни;
  • дітей війни;
  • осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдів (вдівців) та батьків померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї;
  • осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 3; дружин (чоловіків) та опікунів (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ї, які мають дитину з інвалідністю, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
  • осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдів (вдівців) та батьків померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
  • жертв нацистських переслідувань.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать:

дружина (чоловік);

– їх неповнолітні діти (до 18 років);

– неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;

– непрацездатні батьки;

– особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

Пільги надаються за рахунок коштів державного бюджету за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2022 році – 3 470 гривень).

Для визначення права на отримання пільг, пільговики повинні подати до департаменту декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розміри пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Для непрацюючих пільговиків, які отримують лише пенсію і соціальні допомоги, право на отримання пільги розраховується автоматично за інформацією, наданою Головним управлінням Пенсійного фонду України у Сумській області за результатами обміну електронними базами даних.

У разі коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом року з місяця визначення відповідного права.

Довідково: у січні 2022 року 10 884 пільговикам нараховані пільги на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі 1 863 особам з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Вирішення проблемних питань та консультації: за телефонами 788-888 (багатоканальний), 787-135, 050-407-81-17.

Документи можна подати через засоби поштового зв’язку: на електронну пошту person.dszn@smr.gov.ua, dszn@smr.gov.ua, поштовим відправленням на адресу департаменту соціального захисту населення: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, або ж залишити у скриньках, розміщених на І поверсі адмінбудівлі по вул. Харківська, буд. 35.