м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Які соціальні гарантії надають містянам поважного віку в Сумах

Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї держави.

Міська влада постійно приділяє увагу людям похилого віку: соціальна підтримка осіб похилого віку, ветеранів війни та праці здійснюється департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради через виконання програми «Милосердя», для реалізації якої з бюджету громади виділено понад 59 млн. гривень, із них для осіб похилого віку понад 2,5 млн. гривень. Усього в нашій громаді мешкає 45 тисяч осіб похилого віку та 9 тисяч ветеранів.

Надається матеріальна допомога мешканцям громади, яким виповнилося 100 і більше років, ветеранам війни, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни.

Двічі на тиждень проводяться благодійні обіди для 100 громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі 63 особам похилого віку.

Щомісячні допомоги отримують: чотири ветерани підпільно-партизанського руху; один учасник бойових дій, який захищав місто Суми від фашистських загарбників; 7 громадян, яким виповнилося 100 і більше років; 29 учасників бойових дій та осіб із інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років.

У разі потреби особи похилого віку за їх зверненнями отримують відповідну матеріальну допомогу від міської влади для вирішення власних складних життєвих обставин.

Пенсіонери, ветерани війни в нашій громаді безкоштовно та без обмежень у кількості поїздок користуються безоплатно комунальним транспортом, витрати на оплату такого проїзду фінансуються за рахунок коштів громади, а це 38 млн. гривень на рік. Також міська влада компенсує витрати «Укрзалізниці» за безкоштовний проїзд пенсіонерів у приміському сполученні (сума витрат із бюджету становить 1 млн. гривень).

Налагоджена активна співпраця з ветеранськими організаціями, функціонує Будинок ветеранів. На його базі працює Сумська міська організація ветеранів України, яка отримує фінансову підтримку за рахунок коштів громади для реалізації власного проекту військово-патріотичного виховання (як переможець конкурсу). Також отримує фінансову підтримку з бюджету і Ковпаківська районна організація ветеранів м. Суми.

Загалом працівники територіального центру «Берегиня» надають соціальну послугу догляду вдома 700 одиноким особам похилого віку, забезпечуючи їх усім необхідним.

Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції з березня запроваджений карантин на території держави. Обмежувальні заходи вплинули на всіх громадян, визначивши найбільш уразливі групи – пенсіонерів та осіб похилого віку.

Для літніх людей самоізоляція минає важче, ніж для інших категорій населення, адже вони стикаються з таким викликом, як самотність та відсутність можливості користування онлайн-сервісами та отримання звичних послуг.

Із моменту запровадження карантину разом із небайдужими підприємствами, підприємцями та волонтерами департамент соціального захисту населення забезпечив продуктовими наборами одну тисячу пенсіонерів.

Діє проєкт «Соціальний хліб». Усього з початку реалізації даного проєкту 200 одиноких потребуючих осіб вже отримали 1 600 одиниць хлібобулочних виробів, які їм доставили соціальні працівники терцентру «Берегиня». З 1 жовтня цим проєктом охоплено вже 300 осіб. До Дня людей похилого віку їм додатково надана смачна солодка випічка.

Директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік розповіла про гарантії, що надаються за кошти громади та про інші заходи соціальної підтримки, якими постійно охоплені увагою люди похилого віку, ветерани війни та праці.

 

https://youtu.be/VRAaGn1HJK4