м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

ЯКА СІМ’Я ВВАЖАЄТЬСЯ БАГАТОДІТНОЮ

Багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який/яка проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах освіти, до їх закінчення (не довше ніж до досягнення ними 23 років).

Документ, що підтверджує статус – відповідне посвідчення.

ЧИ МОЖНА ОТРИМАТИ ПОСВІДЧЕННЯ У ДЕПАРТАМЕНТІ СОЦЗАХИСТУ – так: посвідчення видаються департаментом протягом десяти робочих днів з дати подання заяви. Посвідчення видаються безоплатно.

ЯКИЙ СТРОК ДІЇ ПОСВІДЧЕННЯ

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім’ї не менше трьох дітей у віці до 18 років (повноліття).

Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з 6 років.

ЯКЩО ПОСВІДЧЕННЯ ВТРАЧЕНЕ/ПОШКОДЖЕНЕ – ЩО РОБИТИ?

Про втрату посвідчення батьки або діти з багатодітної сім’ї, які досягли 14 років, повідомляють департамент соцзахиту.

Також подається новий пакет документів, до якого додатково долучається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації про втрату посвідчення.