м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як працював департамент соціального захисту населення на минулому тижні

Про це в понеділок, 5 липня, на апаратній онлайн-нараді доповіла директор департаменту Тетяна Масік.

Зокрема, Тетяна Олександрівна зазначила¸ що протягом минулого тижня департаментом надано 3 591 послугу з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 1 786 консультацій із усіх питань соціального спрямування.

Продовжується робота по визначенню права мешканців громади на отримання житлової субсидії з травня 2021 року з урахуванням отриманої від уповноважених органів інформації про доходи, про сплату єдиного соціального внеску, про наявність боргів при оплаті за житлово-комунальні послуги, а також верифікації даних, яка надійшла від Міністерства фінансів України тільки 24 червня.

Після опрацювання відповідної інформації встановлено, що:

  • у зв’язку з наявністю простроченої понад 3 місяці заборгованості понад 340 гривень – 260 домогосподарствам буде відмовлено в призначенні субсидії з травня 2021 року;
  • у ручному режимі опрацьовується інформація про розмір пільг, які надаються за рахунок коштів місцевих бюджетів (формуються довідки про доходи), а це майже по 1 тисячі осіб;
  • по результатах верифікації більше 1 300 домогосподарств не мають права на призначення субсидії за новими умовами призначення.

      Крім того, на сьогодні ще не отримана в повному обсязі інформація щодо перебування осіб зі складу домогосподарства за кордоном понад 60 днів, щодо наявності у них двох і більше транспортних засобів, а також наявності депозитних вкладів та житлових приміщень. Тому, за результатами перевіреної інформації по верифікації даних призначено житлову субсидію 1 342 домогосподарствам.

Наразі продовжується активна робота з мешканцями громади щодо з’ясування наявності у них умов, за яких житлова субсидія не призначається (щодня від громадян надходить інформація про наявність таких обставин). Після отримання від громадян підтвердження щодо відсутності таких умов житлова субсидія буде призначена з травня 2021 року.

         За кошти державного бюджету виплачена разова винагорода жінці, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» (22,7 тис. гривень). Всього в межах територіальної громади мешкають 179 жінок, яким присвоєне таке почесне звання.

         За кошти бюджету тергромади, що передбачені програмами соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей», проведені виплати:

  • 130 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (509,3 тис. гривень);
  • підприємствам-надавачам послуг за надані в травні пільги з оплати послуг зв’язку (60 тис. гривень) та на оплату житлово-комунальних послуг окремим громадянам, пільги яким встановлені рішенням СМР (141,9 тис. гривень).

Забезпечена щоденна робота підпорядкованих комунальних установ соціального захисту населення:

  • соціальними робітниками територіального центру «Берегиня» на дому обслуговуються 795 одиноких мешканців громади, в тому числі 56 осіб з приєднаних до міста громад;
  • як і раніше, 100 осіб отримують безкоштовні обіди: щовівторка та щочетверга 53 нужденних громадянина отримують їх в їдальні та 47 отримувачам соціальної послуги догляду вдома їх доставку здійснюють соціальні робітники, які їх обслуговують;
  • 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами: мешканці отримали безкоштовно 300 одиниць хліба та 300 батонів (в рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська Паляниця» проєкту «Соціальний Хліб»);
  • Центр учасників бойових дій приймає відвідувачів із дотриманням усіх протиепідемічних заходів. За минулий тиждень 149 осіб отримали 277 послуг;
  • Центром реінтеграції бездомних осіб послуги відділення нічного перебування надано 18 особам (з початку року ночівлею скористалися 56 осіб, в тому числі протягом звітного періоду таку послугу вперше отримала 1 особа), відділення обліку бездомних осіб – 6 громадянам (з початку року на облік взято – 15 осіб, знято з обліку – 6 осіб), в тому числі навчено трудовим і соціальним навичкам 3 бездомних осіб.