м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як працював департамент на минулому тижні

Зважаючи на карантинні заходи, минулого тижня департамент вирішував питання з мешканцями громади дистанційно, роз’яснення надавалися в телефонному режимі, а особисті прийоми проводилися тільки за нагальної потреби й за попереднім узгодженням часу прийому. Всього з початку року мешканці громади за телефонами отримали понад 80 тисяч консультацій із усіх питань соціального спрямування.

Зазначимо, що протягом минулого тижня департаментом надано 1 705 соціальних послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

У зв’язку зі зміною з 1 грудня розміру прожиткового мінімуму проведено масовий перерахунок розміру державних соціальних допомог. В результаті чого 5 595 мешканців громади отримають державні допомоги за грудень у збільшеному розмірі.

24 025 субсидіантам та 3 853 пільговикам, які отримують знижку на оплату ЖКП готівкою, виплачені субсидії та пільги за листопад на загальну суму 42,7 млн. гривень. Вже з 4 грудня мешканці громади отримують ці кошти.

Зверніть увагу! В індивідуальному режимі проведено розрахунок розміру раніше призначених житлових субсидій для 2 164 домогосподарств, у складі яких є особи, що досягли 18-річного віку, але в яких протягом І півріччя 2020 року взагалі відсутні доходи або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати; та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не меншому ніж у мінімальному розмірі сумарно протягом 3 місяців. При цьому в дохід таким особам враховано розмір мінімальної зарплати. У результаті проведеного розрахунку 1 675 домогосподарствам призначено житлову субсидію з жовтня, 296 – з листопада, по 193 домогосподарствах розмір субсидії в опалювальний період становить нуль гривень.

У режимі відеозв’язку на минулому тижні були проведені планові засідання міських комісій, що розглядають різні питання соціального захисту. Всього з початку року вже проведено 39 засідань комісії по розгляду питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика. А також 46 засідань по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Комунальні установи працювали планово. Соціальні робітники терцентру «Берегиня» обслуговують на дому 711 одиноких мешканців. Крім того, в період карантину 100 благодійних обідів доставляються потребуючим додому.

До Міжнародного Дня людей з інвалідністю в рамках проєкту «Соціальний хліб» 300 осіб (а це переважно люди з інвалідністю), які обслуговуються терцентром «Берегиня», крім хліба та батона, отримали ще й солодкі булочки від ТОВ «Сумська Паляниця».

Також до Міжнародного дня осіб з інвалідністю було проведено низку мистецьких заходів. Перш за все, слід відзначити щорічну мистецько-театральну акцію «Театр на узбіччі театру», в якій взяли участь 9 театральних колективів осіб з інвалідністю, серед них колективи з Києва, Червонограда, Польщі та Білорусії. Для слухачів «Університету третього віку», відвідувачів денних відділень в онлайн-режимі проведено воркшоп «Твори добро» (виготовлення особами з інвалідністю подяк-сувенірів для благодійників), проведено святкову зустріч «Сім кольорів щастя».