м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як працювали міські комісії на минулому тижні

При виконавчому комітеті міської ради діють дорадчі органи, напрямками роботи яких є координація питань у сфері соціального захисту деяких категорій населення громади, напрацювання комплексних пропозицій щодо надання матеріальної допомоги, призначення житлової субсидії, вирішення інших проблемних питань.

Плідним на вирішення питань дорадчими органами виявився четвер, 10 червня. Під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віри Мотречко цього дня проведено засідання комісії, до повноважень якої належать питання розгляду заяв про надання цільової матеріальної допомоги для вирішення питань, пов’язаних з проведенням капітального ремонту власного житла особам, які відповідно до законодавства мають право на таку пільгу. На засіданні комісія розглянула звіти осіб з інвалідністю внаслідок війни про використання ними коштів цільової матеріальної допомоги, яка надавалася їм у 2020 році.

Комісія по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам на своєму засіданні розглянула 21 справу. В результаті щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП, отримали 19 внутрішньо переміщених осіб; одній внутрішньо переміщеній особі призначено державну соціальну допомогу і ще одній – допомогу по безробіттю.

На засідання комісії з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика підготовлено 14 справ. В ході роботи комісії 12 домогосподарствам призначено житлові субсидії; 2 домогосподарства отримали обґрунтовану відмову в призначенні даного виду державної підтримки.

Того ж дня консультативна рада з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи розглянула питання медичного обслуговування даної категорії осіб, пенсійного забезпечення та надання соціальних гарантій та пільг, передбачених міськими та державними програмами на 2021 рік. Мова, зокрема, йшла про перелік безоплатних медичних послуг, затверджених НСЗУ, які громадяни можуть отримати під час лікування та обстеження.

Не обійшли стороною й питання вакцинації від COVID-19. На сьогодні вже всі бажаючі, хто записався через додаток «Дія», незалежно від віку, можуть зробити щеплення в обраних пунктах вакцинації.

Обговорили на засіданні й нове в законодавстві щодо пенсійного забезпечення «чорнобильців», індексацію пенсій у 2021 році та порядок призначення пенсій членам сімей, які втратили годувальника.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Алла Котляр звітувала про стан надання соціальних гарантій громадянам за рахунок коштів державного бюджету та бюджету Сумської міської ТГ (компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування, додаткові відпустки, компенсація за шкоду здоров’ю, сім’ям за втрату годувальника, щорічна допомога на оздоровлення), для чого передбачено 9,1 млн. грн., із яких вже профінансовано 4,7 млн. грн. Також стартувало санаторно-курортне оздоровлення громадян, на що виділено 1,2 млн. грн.

У рамках програми Сумської міської ТГ «Милосердя» передбачено 2,4 млн. грн. для надання різних видів матеріальної допомоги, компенсацій та пільг громадянам, у тому числі 898,0 тис. грн. – додатково виділені кошти для виплати матеріальної допомоги громадянам із нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.