м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Як працювала опікунська рада при органі опіки та піклування в 2020 році

Незважаючи на карантинні обмеження, які діють на території України з березня 2020 року, опікунською радою було забезпечено сталу діяльність у вирішенні питань соціального захисту недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Так, протягом року проведено 10 засідань дорадчого органу, в т.ч. 7 – під час дії карантину, на яких розглянуто 54 заяви громадян, що стосувались питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами. За результатами розгляду надано 50 відповідних пропозицій органу опіки та піклування Сумської міської ради, на підставі яких прийнято 11 рішень виконавчого комітету Сумської міської ради.

Під час карантинних обмежень робота з опікунами проводилась в телефонному режимі, визначались проблемні питання та шляхи їх вирішення, з’ясувався стан життєзабезпечення недієздатних осіб.

Враховуючи потреби сімей, де під опікою перебувають недієздатні, 90 особам було надано продуктові набори, що не лише підтримало їх матеріально в дуже складний період, а й надало можливість на певний час утриматись від виходу з помешкання під час карантинного режиму.

Протягом року методичну допомогу з питань опіки та піклування надано 792 громадянам, в т.ч. у період карантину – 652.

Представники опікунської ради як зацікавлені особи в 2020 році залучались до участі в 108 судових засіданнях. Як наслідок, над 23 особами встановлено опіку вперше, 7 – подовжено терміни перебування під опікою.

Таким чином, у реєстрі недієздатних повнолітніх осіб обліковується 433 громадянина.

Міська влада вживає заходи, спрямовані на матеріальну підтримку таких сімей. Відповідно до програми Сумської міської ТГ «Милосердя» надаються пільги на оплату за житлово-комунальні послуги 47 недієздатним особам з інвалідністю з дитинства І та ІІ групи з діагнозом ДЦП в розмірі 100% та 50% відповідно. Також разову матеріальну допомогу виплачено 5 опікунам, у яких під опікою перебуває по двоє недієздатних осіб, на загальну суму 16,4 тис. грн.

Звертаємо увагу, що громадяни, які виконують обов’язки опікуна, щорічно, не пізніше 1 лютого, мають подати до органів опіки та піклування звіт про свою діяльність за минулий рік щодо захисту прав та інтересів підопічних, у тому числі щодо збереження належного їм майна та житла.

На сьогодні з 205 опікунів, з якими опрацьовано питання надання звіту, 155 – вже прозвітували, що складає 35,9 % від загальної кількості підзвітних осіб.

Разом з тим нагадуємо, що роз’яснення з питань встановлення опіки над повнолітніми особами можна отримати за телефоном – 787-147.